Здоров'я людини

ЮНІСЕФ та UPEA представили рекомендації із захисту дітей онлайн

09:42 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

ЮНІСЕФ спільно з Українською Професійною Кіберспортивною Асоціацією (UPEA) розробили та опублікували рекомендації щодо врегулювання прав дітей у сфері кіберспорту та онлайн-ігор. Рекомендації створені в рамках партнерства ЮНІСЕФ і UPEA, яке розпочалося у вересні цього року.

Згідно зі звітом Центру спорту та прав людини, карантин, пов’язаний із пандемією COVID-19, сприяв тому, що діти проводять більше часу онлайн, зокрема активніше долучаються до онлайн-ігор. Очікується, що аудиторія esports-заходів у 2020 році складе 495 мільйонів осіб, відповідно, кількість дітей і молоді серед учасників цих заходів збільшиться. Таке стрімке зростання кількості учасників та глядачів ігрових і кіберспортивних заходів робить актуальними питання захисту й реалізації прав дитини. Дослідження, зокрема, вказує на те, що кожен третій гравець жіночої статі в 2019 році зазнавав жорстокого поводження або дискримінації, серед яких отримання неприйнятного контенту або повідомлень, словесні образи під час онлайн-ігор та інші подібні загрози.

«Українська версія Рекомендацій, яка була підготовлена завдяки участі експертів Асоціації, охоплює ключові аспекти захисту прав дитини, здатні зацікавити представників усіх секторів індустрії — розробників, видавців, дистриб'юторів, платформи для кіберспортивних компаній, стримінгові сервіси та інших. Рекомендації базуються на глобальному документі ЮНІСЕФ, який побачив світ у липні цього року. У співпраці із ключовими гравцями ми адаптували його до місцевого контексту. ЮНІСЕФ стежить за світовими тенденціями в цифровому світі і прагне віднайти дієві рішення у відповідь на нові виклики безпеці дітей», — підкреслила Лотта Сильвандер, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.

«Ми були раді долучитися до створення цих рекомендацій, адже вважаємо, що безпека дітей в інтернеті є надважливою темою, особливо зараз, коли тривалість перебування дітей онлайн через пандемію COVID-19, стрімко зростає. Ми, як представники індустрії кіберспорту, відчуваємо свою відповідальність за безпечне перебування дітей онлайн і вважаємо що ці рекомендації допоможуть усім представникам індустрії зробити кіберспорт більш безпечним для дітей», — додав Олександр Кохановський, Голова правління UPEA.

Щоб захистити дітей у сфері кіберпростору, ЮНІСЕФ у співпраці з UPEA розробили рекомендації для індустрії геймінгу, спрямовані на захист прав дітей. Рекомендації охоплюють усі сфери, в яких присутні діти онлайн. Це питання тривалості перебування дітей і молоді онлайн, контролю і дотримання вікових обмежень, толерантності та репрезентації дітей в іграх, уникання токсичної комунікації через блокування небажаного спілкування та боротьби з загрозою сексуального насильства. Документ також визначає ключові аспекти можливого комерційного впливу на дітей — через регулювання моделей монетизації, рекламних технологій і захисту персональних даних.

У рамках партнерства ЮНІСЕФ та UPEA планують провести масштабне дослідження, метою якого є вивчення поведінки українських підлітків і молоді в онлайн-іграх. За його результатами передбачено розробити й оприлюднити матеріали із практичними порадами про те, як дітям і батькам говорити про онлайн-ігри, як грати безпечно і використовувати ігри для особистісного розвитку дітей. До діалогу й популяризації теми долучаться не тільки експерти Асоціації кіберспорту, а й стримінгові компанії, відомі кіберспортсмени, розробники відеоігор, які представляють українську ігрову індустрію.

By Tags
Profile picture for user Слава Лебідь
Слава Лебідь

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов попередив про спалах туберкульозу в країні.

Сьогодні дефіцит фінансування протитуберкульозних установ досягає 80 відсотків, розповів глава МОЗ на прес-брифінгу 29 квітня. «Наслідки будуть наступні: за два-три роки отримаємо зростання захворюваності на 30 відсотків, зростання смертності та скорочення медпрацівників, яке буде налічувати тисячі людей», - сказав Степанов.

При цьому міністр відзначив успіх реформованої протитуберкульозної служби в Одеській області. В регіоні об'єднали протитуберкульозні лікарні, диспансер, санаторій і районні відділення в єдину службу. За 2,5 року реалізації пілотного проекту кількість одужавших зросла в 1,5 рази, відбулася економія коштів. Медпрацівники, які потрапили під скорочення, пройшли перенавчання і були працевлаштовані.

Раніше Степанов передрік колапс українській системі охорони здоров'я, заявивши, що через другий етап медичної реформи країна може залишитися без нових лікарів.