ЮНІСЕФ та UPEA представили рекомендації із захисту дітей онлайн

26 Nov 2020 EET

Здоров'я людини

Мар'ян Галевич

ЮНІСЕФ спільно з Українською Професійною Кіберспортивною Асоціацією (UPEA) розробили та опублікували рекомендації щодо врегулювання прав дітей у сфері кіберспорту та онлайн-ігор. Рекомендації створені в рамках партнерства ЮНІСЕФ і UPEA, яке розпочалося у вересні цього року.

Згідно зі звітом Центру спорту та прав людини, карантин, пов’язаний із пандемією COVID-19, сприяв тому, що діти проводять більше часу онлайн, зокрема активніше долучаються до онлайн-ігор. Очікується, що аудиторія esports-заходів у 2020 році складе 495 мільйонів осіб, відповідно, кількість дітей і молоді серед учасників цих заходів збільшиться. Таке стрімке зростання кількості учасників та глядачів ігрових і кіберспортивних заходів робить актуальними питання захисту й реалізації прав дитини. Дослідження, зокрема, вказує на те, що кожен третій гравець жіночої статі в 2019 році зазнавав жорстокого поводження або дискримінації, серед яких отримання неприйнятного контенту або повідомлень, словесні образи під час онлайн-ігор та інші подібні загрози.

«Українська версія Рекомендацій, яка була підготовлена завдяки участі експертів Асоціації, охоплює ключові аспекти захисту прав дитини, здатні зацікавити представників усіх секторів індустрії — розробників, видавців, дистриб'юторів, платформи для кіберспортивних компаній, стримінгові сервіси та інших. Рекомендації базуються на глобальному документі ЮНІСЕФ, який побачив світ у липні цього року. У співпраці із ключовими гравцями ми адаптували його до місцевого контексту. ЮНІСЕФ стежить за світовими тенденціями в цифровому світі і прагне віднайти дієві рішення у відповідь на нові виклики безпеці дітей», — підкреслила Лотта Сильвандер, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.

«Ми були раді долучитися до створення цих рекомендацій, адже вважаємо, що безпека дітей в інтернеті є надважливою темою, особливо зараз, коли тривалість перебування дітей онлайн через пандемію COVID-19, стрімко зростає. Ми, як представники індустрії кіберспорту, відчуваємо свою відповідальність за безпечне перебування дітей онлайн і вважаємо що ці рекомендації допоможуть усім представникам індустрії зробити кіберспорт більш безпечним для дітей», — додав Олександр Кохановський, Голова правління UPEA.

Щоб захистити дітей у сфері кіберпростору, ЮНІСЕФ у співпраці з UPEA розробили рекомендації для індустрії геймінгу, спрямовані на захист прав дітей. Рекомендації охоплюють усі сфери, в яких присутні діти онлайн. Це питання тривалості перебування дітей і молоді онлайн, контролю і дотримання вікових обмежень, толерантності та репрезентації дітей в іграх, уникання токсичної комунікації через блокування небажаного спілкування та боротьби з загрозою сексуального насильства. Документ також визначає ключові аспекти можливого комерційного впливу на дітей — через регулювання моделей монетизації, рекламних технологій і захисту персональних даних.

У рамках партнерства ЮНІСЕФ та UPEA планують провести масштабне дослідження, метою якого є вивчення поведінки українських підлітків і молоді в онлайн-іграх. За його результатами передбачено розробити й оприлюднити матеріали із практичними порадами про те, як дітям і батькам говорити про онлайн-ігри, як грати безпечно і використовувати ігри для особистісного розвитку дітей. До діалогу й популяризації теми долучаться не тільки експерти Асоціації кіберспорту, а й стримінгові компанії, відомі кіберспортсмени, розробники відеоігор, які представляють українську ігрову індустрію.