Вчені назвали термін «життя» коронавируса на банкнотах і смартфонах

11 окт 2020 EEST

Здоров'я людини

Мар'ян Галевич

Австралійські вчені довели, що коронавірус може зберігатися на банкнотах і екранах смартфонів до чотирьох тижнів. Це майже вдвічі довше, ніж на таких поверхнях за тих самих умов «живе» вірус грипу.

Банкноти, скло, сенсорні екрани, металеві ручки і поручні можуть переносити Коронавірусну інфекцію протягом майже місяця, встановили вчені з Австралійського центру готовності до боротьби із захворюваннями. Вірус SARS-CoV-2 «надзвичайно стійкий» і при кімнатній температурі здатний виживати до 28 днів на гладких поверхнях, таких як скло смартфонів і банкноти, йдеться в їх дослідженні, опублікованому в Virology Journal.

Виживання вірусу грипу за аналогічних умов не перевищує 17 днів, зазначається в дослідженні.

Вчені встановили, що коронавірус, зазвичай, довше виживає на непористих або гладких поверхнях у порівнянні з пористими або складними поверхнями, такими як бавовна. Крім того, вони виявили, що при підвищенні температури термін виживаності вірусу на деяких поверхнях різко знижується, що підтверджує припущення про те, що SARS-CoV-2 довше зберігається в більш прохолодну погоду.

Згідно з дослідженням, предмети з нержавіючої сталі, полімерні банкноти і скло при 20 градусах за Цельсієм переносять вірус до 28 днів. При підвищенні температури до 30 градусів цей термін скорочується до тижня. При 40 градусах він становить два дні. Термін «заразність» паперових банкнот - до 28 днів при 20 градусах, три тижні при 30 градусах і два дні при 40. Бавовна тиждень переносить вірус при кімнатній температурі, три дні при 30 градусах і всього день при 40.

Стійкість вірусу до виживання на склі є важливим відкриттям, так як сенсорні екрани смартфонів, банкоматів та інших подібних предметів можуть очищатися недостатньо ефективно і створювати ризик поширення коронавируса, відзначається в дослідженні. Тривале виживання SARS-CoV-2 на банкнотах також «має особливе значення з огляду на частоту циркуляції і можливість передачі життєздатного вірусу як між людьми, так і географічними локаціями».