Як незаконно зареєстрували нерухоме майно ПАТ МОДУЛЬ-М на підручні фірми Андріїва і Ко?

11 апр 2021 EEST

Огляд Подій Закарпаття

Юля Основ'яненко

Про земельні махінації з ПАТ МОДУЛЬ-М наше видання вже писало не в одному журналістському розслідуванні. Схеми із заволодіння майном та оборудки з підробленими документами правоохоронні органи вже розслідують. Як кажуть на Закарпатті, а тепер прийшов час до «м’яса». В цьому матеріалі ми розкриємо факти незаконної реєстрації речових прав на нерухоме майно та про реєстрацію прав власності на об’єкти ПАТ МОДУЛЬ-М. То ж йдемо послідовно.

У порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно чітко прописані відомості які вносяться при реєстрі прав на нерухоме майно, а це:

1) про земельну ділянку:

кадастровий номер земельної ділянки;

2) про об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці:

тип об’єкта нерухомого майна;

площа об’єкта нерухомого майна (загальна та (за наявності) житлова);

опис об’єкта нерухомого майна із зазначенням об’єктів, що є приналежністю головної речі (присвоєна літера, римська або арабська цифра відповідно до технічного паспорта, загальна та (за наявності) житлова площа) (у разі коли об’єкт нерухомого майна є головною річчю);

відомості про складові частини об’єкта нерухомого майна (найменування та/або присвоєна літера, загальна та (за наявності) житлова площа) (у разі коли об’єкт нерухомого майна є складною річчю);

адреса об’єкта нерухомого майна;

З огляду на документи за якими Селехман О.А. реєстрував право власності ми тут не знайдемо жодного з перечислених пунктів – які є обов’язковими.

Тут випливає тільки й те, що покровителів в Юстиції пан Селехман О.А. має і «ділиться» з ними - правильно. Грубим порушенням яке в майбутньому повинно слугувати скасуванням ліцензії Селехман О.А. є той факт, що все майно яке він реєстрував за ІНВЕСТГРУП-К, К-1, К-2, К3 було без землі з кадастровим номером, що порушує законодавство про реєстрацію прав на нерухоме майно. Три документи які фігурують у реєстрі на право власності, це Акт прийому передачі, та висновок щодо можливості виділення частки об’єкту нерухомого майна та завірені підписи, що не є підставою РЕЄСТРАЦІЇ.

Ключову роль у здійсненні рейдерського захоплення тут відіграє первинний перехід права власності чи корпоративних прав від законного володільця до іншої особи, а також взаємодія з державними реєстраторами.

Тут питання до правоохоронних органів! Чи правомірно Селехман О.А. зареєстрував право власності на нерухоме майно без кадастрового номера на земельну ділянку?

Ми в свою чергою направимо листа на Мін'юст зі скаргою на можливі незаконні дії нотаріуса Селехман О.А.

До слова!Оборудка з майном та землями тягнеться вже понад три роки. Тут чітко відслідковується злочинна схема відчуження майна ПАТ МОДУЛЬ-М. Щоб обійти всі законні платежі та податки, група осіб на чолі з нерезидентом України, який є бенефіціаром у ПАТ МОДУЛЬ –М та у всіх новостворених ТОВ Інвестгруп – К, К-1, К-2, К-3, Матяш Анжелікою (Горват), створили схему відчуження майна обійшовши всі законні платежі п, передбачені законодавством. Цим повинні займатись правоохоронні органи. Ми в свою чергу надамо всі факти порушення та схему махінації з цією оборудкою.

Не гласним є також той факт, що нотаріус який реєстрував права власності на нерухоме майно є в тісній корупційній змові з «бенефіціарами» цього питання. Зауважимо й те, що продаж цих об’єктів та оформлення земель робиться під санкційного мешканця Закарпаття (Пересоляка Валерія)¸ який як кажуть «злі язики» виклав вже немалу суму за ці землі й об’єкти. Пан Пересоляк за останні роки почав скуповувати немалі об’єкти рухомого і нерухомого майна по всій області, тобто простими словами пішла легалізація контрабандних грошей. Пересоляк Валерій – котрий нагадаємо за рішенням РНБО потрапив під  персональні санкції, зокрема, заблоковані активи, майно осіб, яких – за аналітичними даними апарату РНБО.

Наше видання звернеться до правоохоронних органів зокрема до Прокуратури у Закарпатській області та  Антирейдерської колегії у сфері державної реєстрації, з скаргою на скасування права власності на нерухоме майно зареєстроване нотаріусом Селехман О.А. за Індексними номерами:150959078, 152696183, 152012727, 152068051

Далі буде…

Павло Білецький для ІА "ЗІДО"