В’ячеслав Дворський на Ужгородщині показує приклад професійної роботи

В’ячеслав Дворський на Ужгородщині показує приклад професійної роботи
17.10.2020
Закарпаття

Про керівників різного рангу наше видання частіше писало критику. Воно й зрозуміло. Надто велика спокуса у чиновників до порушень закону, коли вони знаходяться у своїх кріслах. Керівника Ужгородської райдержадміністрації вперше побачив на зустрічі з активом в селі Кам’яниці. Йшлося про болюче питання: будівництво школи, яке гальмується вже понад десяток років. Відверто скажу: чекав, що голова РДА буде шукати відмазки в цьому питанні під час бесіди. Помилився. В’ячеслав Миколайович відповідав конкретно і по суті. Відчувалося, що він добре володіє ситуацією. На моє запитання як журналіста, чи можу до нього прийти на розмову й почути про його роботу почув: звичайно. У будь-який зручний час. Хотілося знати, що ж зробив п. Дворський, перебуваючи майже рік на посаді. 
Домовившись на визначений час ми провели бесіду.   
На посаду керівника району В’ячеслава Дворського призначили у грудні 2019 року. Перший візит розпочав з шкільних закладів. Поїздка у село Вовкове. Там школа, дитячий садок, а вбиральні на вулиці. Такі ситуації в районі мали 15 шкіл. Зібравши всі такі факти голова одразу розпорядився, щоби негайно робили вбиральні для дітей. Щоби не зволікали, взяв це на особистий контроль. Протягом півроку їх зробили як слід. З приводу якісного функціонування шкіл голова РДА особисто збирав педколективи: піднімав наболілі питання не повинні бути двійні стандарти. Повинно бути все прозоро, відкрито. В’ячеслав Миколайович поїхав з перевіркою по всіх навчальних закладах району: найперше цікавило це санітарія і харчування. Те, що повинно у першу чергу забезпечити нормальний навчальний процес для учнів.
Важливою ланкою в роботі керівник району вважає і фельдшерсько-акушерські пункти (фап), їх діяльність.  На селах такі заклади повинні неодмінно бути. У котрих селах їх не було, організував будівництво нових. Приємно те, що на 98 відсотків фапи забезпечені відповідними автомобілями. 
Коли почув новину, що у Коритнянах у садку спалах інфекції, одразу жорстке реагування. Було зроблено все, щоби у короткий термін ситуація  нормалізувалася.   
Не менш важливе питання: створення опорних закладів опорних шкіл. І це добре, бо такі навчальні заклади мають імунітет до закриття. 
Будівництво школи в Кам’яниці це болюче питання. Бажання побудувати школу в цьому селі є велике, але поки що немає можливості.  На це необхідний кошторис 70 мільйонів гривень. Мій співрозмовник пообіцяв у майбутньому ініціювати включити її в будівництво через держбюджет.  Особисто налаштований, щоби тут  побудувати школу.  Всі діти повинні мати доступ до якісної освіти. 
Болючим було питання у с. Кінчеш, де на перехресті виникало багато аварій. Безпечну розв'язку зробили, поставили круг і проблема зникла. 
Болючою на Ужгородщині є проблема рейсових автобусів. Щоби був добротним транспорт є конкурси на перевезення, працює ціла комісія. Вивчають думку, анонсують. З автобусами потиху наводимо лад. Контролюємо, щоби були вчасні рейси, заборона додаткових зборів, проїзд по всіх зупинках, де є маршрутний лист. Є сподівання, що невдовзі ОТГ зможуть впливати на якість послуг. Тобто запрошувати нормального підприємця, який має якісні автобуси.  
Ще одна з проблем, яка вже назріла: проведення каналізації в селах Це  все залежить від фінансування,  співпраці з містом. Все це можливо. На партнерських відносинах треба зустрічатися і говорити з депутатами, громадами.
Важливим питанням є розроблення містобудівної документації з будівництва нового автодорожнього пункту пропуску «Соломоново-Черна». Згідно нового генерального плану села Соломоново передбачено розміщення пункту пропуску з сусідами, але необхідно уточнити розміщення сервісної зони, яка налаштована біля спеціально-економічної зони Закарпаття.
Голова РДА поділився враженнями і про створення ОТГ. Їх плюси:  формуються бюджети і на місцях залишаються кошти. У громаду вибирають своїх представників, яких люди добре знають. Розуміють, що з них і питатимуть. Створення на місцях ЦНАПів, які також несуть відповідальність перед громадою. На думку, керівника люди повинні вибирати таких депутатів, які мають ділову хорошу репутацію і відстоюють позицію громадян. 
Розмова пройшла непомітно і легко. У будь-якому питанні відчувалося, що В’ячеслав Дворський компетентний у всьому. І підмітив ще одну цікаву деталь: всі проблемні питання керівник району одразу бере на замітку, щоби їх вирішувати. Таких керівників у нашій області на жаль небагато.