В Ужгороді навчали як управляти земельними ресурсами територіальної громади

24 сен 2021 EEST

Огляд Подій Закарпаття

Юля Основ'яненко

23 вересня 2021 року в офісі Закарпатського  РВ АМУ пройшла практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему». Захід відбувся в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та DESPRO. Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO ‒ проєкт міжнародної технічної допомоги, що працює в сфері реформи місцевого самоврядування (інший термін – «децентралізація») в Україні з 2007 року та фінансується Швейцарською Конфедерацією. Модераторкою заходу стала Тетяна Марухнич, старша викладачка кафедри землевпорядкування та кадастру географічного факультету ДВНЗ «УжНУ».

Також Читайте:

Міністерські "махінації" очільника освіти і науки України Сергія Шкарлета

В рамках практичної сесії пані Марухнич акцентувала увагу учасників на таких питаннях як нормативно-правове регулювання вдосконалення системи управління та дерегуляції земельних відносин, набуття права на землю за результатами електронних аукціонів  та новини законодавства в цій сфері,  а також вплив нового процесу планування на землеустрій. Окремо доповідачка зосередилась на аналізі законодавства, яке стосується ринку землі та пов’язане з органами місцевого самоврядування.

Також Читайте:

Новий скандал довкола Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

Під час виступу модераторка також звернула увагу присутніх представників органів місцевого самоврядування на постійній роботі Асоціації міст України, участі її спеціалістів у розробці та вдосконаленні законодавства, ефективному представлені та просуванні інтересів територіальних громад та місцевого самоврядування перед центральною владою.

Також Читайте:

Министр Шкарлет снова оскандалился коррупциоными завязками - Шаповалова Елена, Индии Сингх Хардип, Ом Параш и другие… Завершальною частиною практичної сесії став діалог між модераторкою та учасниками заходу у форматі «питання-відповідь», в рамках якого пані Марухнич детально розкрила окремі аспекти законодавчого регулювання земельних відносин, які цікавили представників міських, селищних та сільських рад.