Закарпаття

Олексій Петров:Тільки наша свідома позиція може стримати масове і швидке поширення хвороби

15:26 GMT+3
TelegramFacebookTwitter
Олексій Петров:Тільки наша свідома позиція може стримати масове і швидке поширення хвороби

Провели засідання комісії ТЕБ та НС. Доповідали медики та епідеміологи, пише голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

На жаль, статистика захворюваності на коронавірус в області не дозволяє нам переходити до наступного етапу послаблення карантинних обмежень. За останні три доби у 126 закарпатців підтверджено COVID-19 методом ПЛР.
Ми розуміємо, що ви втомилися від карантинних обмежень. Але! Перші послаблення показали, як тільки ми перестали носити маски, почали відвідувати громадські заклади, місця, де є скупчення людей, кількість хворих зростає швидкими темпами. Досі нема ліків та вакцини від COVID-19. І тільки наша свідома позиція може стримати масове і швидке поширення хвороби.
Тому комісія прийняла такі рішення:

  • Не вводити на території області наступний етап послаблення протиепідемічних заходів
  • Проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 10 осіб
  • Проведення релігійних заходів за умови здійснення контролю релігійною організацією за дотриманням фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра та перебування не більше ніж однієї особи на 5 кв. метрах площі будівлі
  • Продовжити заборону на функціонування: басейнів, спа-зон та розважальних закладів, ресторанів, кафе інших закладів харчування у закритих приміщеннях(тераси, ресторани, де їжа на виніс - працюють)
  • Заборонити здійснення регулярних пасажирських перевезень громадським транспортом до населених пунктів у яких виявлено локальні осередки інфікування COVID-19.
  • Рішення про відкриття дитсадків приймають на місцях із урахуванням епідеміологічної обстановки.

Дозволити роботу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) на базі закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, з урахуванням профілактичних та протиепідемічних заходів:

  • чергування медичних працівників
  • проведення медичними працівниками оцінки щодо наявності симптомів респіраторного захворювання (кашель, нежить, задишка) і температурного скринінгу
  • забезпечити розподіл у достатній кількості пірометрів, засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів для обробки рук та поверхонь у кожному пункті тестування

У разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль вносити подання на розгляд регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання про скасування послаблення конкретних протиепідемічних заходів виходячи з результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в області.

Video embed