Україна

Гучна справа з гуманітаркою на Сумщині

18:52 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Нагадуємо, що на сайті Полтавської обласної прокуратури 3 червня 2022 року з’явилась публікація про шахрайство з гуманітарною допомогою у Сумської ОДА.

За даними слідства, у березні цього року, в день звільнення з посади заступника Сумської обласної військової адміністрації, Вікторія Медвідь, нібито не маючи повноважень на вчинення дій від імені державного органу, заволоділа гуманітарною допомогою, що надійшла на адресу Сумської обласної військової адміністрації для жителів Сумщини. Ми з’ясували, що йдеться про гуманітарний вантаж для тварин сумського питомнику – корм для собак та котів.

Зараз, в умовах війни, тема гуманітарної допомоги є значущою і важливою. Журналісти ІА «Журналісти проти корупції» займаються моніторингом розподілу гуманітарної допомоги в Україні. Вище зазначена справа отримала значний суспільний резонанс щодо зловживань і порушень норм чинного законодавства, і свідчить про зацікавленість суспільства у відкритому судочинстві. Саме тому наші журналісти звернулись 17 червня 2022 року до Сумської обласної військової адміністрації з інформаційним запитом щодо отримання коментаря, але відповіді не отримали.

Ми звернулись до Октябрського районного суду в м. Полтава з клопотанням реалізації права на онлайн — трансляцію судового процесу на каналі Судової влади України. Керуючись Законом України «Про інформацію» ми поїхали на відкрите засідання в Октябрський районноий суд м. Полтава 22 червня 2022 на розгляд справи № 554/3943/22 і намагались взяти коментарі у сторін процесу. На засіданні був присутній прокурор, представник від потерпілої сторони — Сумська обласна військової адміністрація (уповноважений Олександр Марченко) та Вікторія Медвідь.

Представник Сумської обласної військової адміністрації одразу відмовився коментувати ситуацію та надавати відповіді на наші питання. Вікторія Медвідь погодилась спілкуватись із журналістом, надала відповіді на всі запитання. Через відсутність адвоката обвинуваченої сторони на судовому засіданні, суд перенесли на іншу дату.

Задля повного та всебічного висвітлення цієї справи, ми повторно 23 червня 2022 року звернулись до Сумської обласної військової адміністрації задля отримання коментаря.

Цікаво, кому з високопосадовців котячий корм та їжа для песиків стане поперек горла!

Зі слів Вікторії Медвідь, весь гуманітарний вантаж був в повному обсязі переданий за описом новому заступнику Сумської ОВА Олегу Ковалю на наступний день.

Інтерв’ю з Вікторією Медвідь — в наступній публікації.

Матеріал підготували журналісти Інформаційної агенції «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ» Лариса Бабела, Олександр Гоман, Денис Перетяка.

Україна