Україна

Зеленський: Сліпе авіабомбардування у Сєвєродонецьку – це божевілля

06:09 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Президент Володимир Зеленський прокоментував ситуацію у Сєвєродонецьку, який уже на 70-80%, за даними ОВА, захопили російські військові.

"Враховуючи наявність у Сєвєродонецьку великого хімічного виробництва, удари російської армії там, зокрема сліпе авіабомбардування, – це просто божевілля", - сказав він під час свого звернення.

Губернатор Луганської області Сергій Гайдай повідомив, що під час авіаудару росіян боєприпас влучив у цистерну з азотною кислотою на території хімічного заводу.

Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Курахове зараз в епіцентрі протистояння, ситуація на Донбасі загалом дуже складна, сказав Зеленський.

Однак, на його думку, "фронтову ситуацію треба оцінювати комплексно. Не по одній ділянці, де найбільш жорстко і яка привертає найбільшу увагу, а по всьому фронту".

Президент відмітив "певні успіхи" українських військових на Херсонщині, а також просування на Харківщині.

"Збройні Сили України стримують тиск окупантів у Запорізькій області, ключовий напрямок – Гуляйполе та Оріхове", - додав він.

Зеленський також звернувся до тих, хто намагається "підганяти" ЗСУ, "як треба наступати й де відкинути ворогів найперше".

"Україна ніколи не робитиме, як Росія, яка кидає людей у пекло боїв лише тому, що в Москві побажали щось захопити за декілька днів або до певної дати", - сказав президент.

"Наші військові, розвідка, Нацгвардія та всі, хто залучений до оборони держави, поступово, але невідворотно зривають всі плани окупантів", - переконаний він.

За його словами, попри хоробрість українських військових, "у російської армії досі значна перевага в техніці та кількості".

Зеленський зазначив, що мета України – це "повне відновлення територіальної цілісності", однак діяти треба обережно.