Огляд Українських Новин

Зеленський просить дати Україні системи MLRS і не боятися атак на території Росії

16:50 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Президент Володимир Зеленський закликав учасників онлайн-зустрічі "Рамштайн-2", яка має відбутися 23 травня, не боятися ухвалити рішення передати Україні ракетні системи залпового вогню.

Про це він сказав на спільній пресконференції з прем'єром Португалії Антоніу Коштою у Києві.

"Скажу чесно, що у нас є велике очікування - я б назвав його достатньо довгоочікуваним процесом... Ми очікуємо позитиву щодо постачання MLRS", - наголосив Зеленський, якого цитує "УНІАН".

"У мене немає секретів, ми звертаємося до усіх країн, - від Сполучених Штатів до кожної європейської держави, - щодо MLRS систем, завдяки яким Україна зможе забрати ініціативу і звільняти свою територію", - відзначив президент.

Він звернувся "до тих країн, які бояться надавати Україні MLRS".

"Усі бояться, що Україна буде якимось чином наступати на Російську Федерацію. Хочу усім нагадати, що війну ми ведемо саме на своїй території, і навіть якщо хтось з країн Європи або світу звик, що Донбас - це окупована територія Росією і вже звикли до того, що там роздали російські паспорти, то ми хотіли б сказати, що це не дуже добрі звички. Це наші території, і ми йдемо крок за кроком та будемо йти, щоб звільняти наші території", - наголосив Зеленський.

"Ми не можемо заплатити ціну - десятки, сотні тисяч людей, і тому просимо нам допомогти", - сказав президент.

Зеленський також, що для України отримання MLRS - це питання виживання країни.

"Я дуже очікую, що на таких зустрічах такі рішення будуть прийматися. Ми точно знаємо, як РФ на різних рівнях, від міністра оборони до міністра закордонних справ, на рівні бізнесу... ведуть "перемовини", я б їх назвав погрозливими перемовинами, з тими чи іншими державами на предмет передачі нам цих систем. Не треба боятися, треба об'єднуватися", - переконаний Зеленський.

М270 MLRS - це універсальні пускові установки американської армії.

Вони можуть вести вогонь некерованими реактивними снарядами на відстань до 45 км, високоточними ракетами M30 та M31 на дальність до 70 км, а головне - балістичними тактичними ракетами на відстань до 300 км.