Як Дія City сприятиме збільшенню зарплат в IT-індустрії? 

06 апр 2021 EEST

Огляд Українських Новин

Марія Остапчук

Diia City — це абсолютно прозорий правовий режим для айтішників із найкращою податковою системою у світі. Мета Дія City — показати, як може розвиватися держава, якщо знизити податки для IT-бізнесу в 5 разів і дати людям можливість працювати “в білу”.

Проєкт може дати потужний стимул для розвитку IT в регіонах. Завдяки Дія City доходи IT-галузі в Україні за 3-5 років можуть значно збільшитись — з $6 млрд до $16,5 млрд, а кількість робочих місць — з 200 тисяч до 450 тисяч.

Зараз ІТ-спеціалісти в Україні отримують менші зарплати, ніж, наприклад у Європі. Дія City дозволить це виправити. Згідно зі звітом Emerging Europe IT Landscape Report, середня заробітна плата в Україні в інформаційно-комунікаційних технологіях — 606€. Звичайно, якщо порівнювати з іншими сферами, то це хороший рівень. Але це менше, ніж у середньому заробляють ІТ-спеціалісти в інших країнах. Наприклад, середня заробітна плата в ІТ Польщі — майже у 3 рази більше, а в Словенії, Естонії, Чехії — у 4 рази (2 156 — 2 432€). І це один із факторів, чому саме аутсорсингові компанії розвиваються в Україні.

Після того, як ми запустимо Дія Сіті, в Україну зможуть зайті різні світові компанії, розвиватимуться стартапи, що дасть поштовх усій галузі. Відповідно зростатиме конкуренція на ринку праці за спеціалістів і зарплати виростуть. Компанії матимуть менше податкове навантаження, тож зможуть більше коштів витрачати на заробітні плати. 

У Дія City працівники матимуть й інші переваги, якщо порівнювати з нинішньою формою роботи як ФОП:  • оплачувана відпустка, мінімум 17 робочих днів; • лікарняні, декретна відпустка мінімум на 70 днів; • неможливість накладання матеріальних штрафів або зменшення розміру винагороди гіг-спеціаліста.

Дія City має показати ефективність низькоподаткової моделі на прикладі однієї сфери та стане пілотом для перезапуску всієї економіки країни.

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Міністерство та Комітетг цифрової трансформації України

Міністерство та Комітетг цифрової трансформації України

Міністерство та Комітетг цифрової трансформації України