Україна стає прикладом цифрової трансформації та топ-реформою для усього світу

07 апр 2021 EEST

Огляд Українських Новин

Марія Остапчук

Поділився цифровими перемогами України на World Economic Forum — Global Technology Governance Summit, який проходить онлайн у Токіо. Брав участь у Панельній дискусії «Розширення систем цифрової ідентифікації». Разом з учасниками дискусії обговорили інноваційні проєкти у сфері цифровізації та кібербезпеку.

Учасники конференції вражені результатами України та тим, що вдалося зробити за такий короткий термін. За 1,5 роки роботи Мінцифри ми створили Дію, перші у світі узаконили цифрові паспорти, запустили одну з найшвидших реєстрацій бізнесу, створюємо найзручніші державні сервіси онлайн. 

На порталі та в застосунку Дія ми запускаємо електронні послуги, які можна отримати онлайн з дому, без черг, корупції та чиновників. Вже створена цифрова екосистема з проєктів Мінцифри — Дія, Дія.Цифрова освіта, Дія.Бізнес, Diia City.

Для побудови цифрової держави впроваджується підхід mobile first — створюється держава в смартфоні. Вже більше 4,3 мільйонів українців користуються застосунком Дія. Цифровими документами у смартфоні користуються в Польщі, Південній Кореї. Схожі проєкти впроваджуються у Великобританії, Фінляндії, США. Громадяни Естонії  користуються цифровою ID-карткою, з якою можуть онлайн отримувати державні послуги, керувати банківськими рахунками, голосувати через інтернет. Однак саме Україна — перша держава світу, де цифрові паспорти у смартфоні юридично отримали таку саму силу, що й паперові та пластикові документи. Це унікальний світовий кейс. Адже цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові.

Саміт організований Всесвітнім економічним форумом у 2021 році після скасування традиційного січневого форуму в Давосі через COVID-19. На ньому обговорювали повернення до звичайного життя після пандемії.

Трансляція:https://bit.ly/39Q3S1o

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Міністерство та Комітетг цифрової трансформації України

Міністерство та Комітетг цифрової трансформації України

Міністерство та Комітетг цифрової трансформації України