Україна

Скандальний суддя ОАСК з “плівок Вовка” може розглядати справу про заборону Центру протидії корупції

17:47 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

В Окружному адміністративному суді Києва, судді якого підозрюються у створенні злочинної організації і захопленні влади, буде розглядатися позов про заборону Центру протидії корупції за надуманими причинами. Суддею у справі наразі визначено скандального Ігоря Погрібніченка, що зафіксований на “плівках Вовка”. 

У червні цього року на сайті ОАСК з’явилася інформація про те, що до суду звернулися з позовом зобов’язати Міністерство юстиції заборонити діяльність громадської організації “Центр протидії корупції”. Позивач називає причиною нібито пропаганду нацистського режиму, хоча ЦПК нічого подібного ніколи не вчиняв. 

“Ми в ЦПК не маємо жодного сумніву в тому, що ця справа — один з прикладів, коли судді ОАСК самі ж фіктивно організували позов проти нас, своїх ворогів. Ми переконані в цьому, тому що позов поданий після нашого анонсу акції щодо необхідності ліквідації цього суду. Крім того, плівки НАБУ продемонстували, що це стандартна практика ОАСК: подавати чужими руками до свого ж суду надумані позови, аби впливати на різні процеси, наприклад як вони робили це ВККС або під час виборів”, — каже член правління Щербан Олена. 

Нещодавно виявилося, що у справі змінили суддю через тривалу відсутність попереднього. Новим суддею  визначили Ігоря Погрібніченка. Він один із учасників ймовірної злочинної організації, очолюваної головою суду Павлом Вовком. Зокрема, Погрібніченко брав участь у взятті під контроль Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка здійснювала оцінювання суддів, зокрема, самого Погрібніченка. 

На плівках, записаних в Окружному адміністративному суді правоохоронцями, Погрібніченко, зокрема, каже: “Багато речей, які для мене були неприйнятними, до того як я став доброчесним, тепер для мене абсолютно прийнятні”.

ЦПК вимагає відводу судді Погрібніченка від справи. Річ у тому, що організація періодично згадувала суддю у критичних публікаціях в мережі на різних платформах, зокрема, у Facebook, на сайті ЦПК, а також у Telegram. Це може призвести до упередженості з боку судді і необ’єктивного розгляду справи.

Проте сам Погрібніченко так не вважає. Він передав розгляд відводу іншому судді. Поки що рішення щодо відводу Погрібніченка немає. 

До речі, позов про припинення діяльності ЦПК надіслала громадська організація ГО “За краще життя сьогодні”, засновницями якої є Васіна Тетяна Євгенівна та Сухорукова Інна Миколаївна. У 2015 році Тетяна Васіна балотувалась на місцеві вибори за списком партії “Відродження”. У 2019 році була членкинею виборчої дільниці від партії “Відродження” на парламентських виборах та від проросійського політика Юрія Бойка на президентських. За даними аналітичної системи YouControl, інша співзасновниця Інна Сухорукова була спостерігачкою на виборах Президента України від ГО “Український центр демократичного суспільства”. Засновників даної ГО, а саме Юрія Гойду та Олексія Добровольського, ЗМІ пов’язують із підкупом виборців на користь Петра Порошенка. На сьогодні Юрій Гойда є помічником на платній основі народного депутата від “Слуги народу” Наталухи Дмитра Андрійовича. 

Сам суддя Погрібніченко, окрім фігурування на “плівках Вовка”, неодноразово ухвалював одіозні і необґрунтовані рішення. У вересні 2012 року він заборонив проводити мітинги під Генеральною прокуратурою, 2013 року Погрібніченко легалізував знищення Гостинного двору у Києві, а у квітні 2019 своїм рішенням заблокував конкурс на посаду очільника митниці. 

Більше того, родина Погрібніченка має статки сумнівного походження. Так, пенсіонерка-мати у 2009 році придбала 202 квадратних метри нерухомості за півмільйона. Вона також має автомобілі Toyota Land Cruiser і Toyota Camry. А батько-пенсіонер володіє байком Harley Davidson.