Петру Порошенко готовятся вручить подозрение по делу о госизмене?

04 Dec 2021 EET

Огляд Українських Новин

Марія Остапчук

Бывший заместитель генпрокурора Руслана Рябошапки, а сейчас адвокат Виктор Трепак пишет о том, что Петру Порошенко готовятся вручить подозрение по делу о госизмене в рамках закупки угля при помощи Медведчука. Сам Трепак с этим не согласен и называет «политическим решением», пишет Сергей Лещенко.

Дословно от Трепака:

За моєю інформацією, найближчим часом колишньому Президенту України Петру Порошенку може бути пред’явлена нова підозра у справі, яка пов’язана з торгівлею вугіллям з окупованої росіянами території України у період його президенства і в якій «проходять» В. Медведчук та екс-міністр енергетики В.Демчишин. Підготовлений офісом Генерального прокурора проект такої підозри наразі вивчається в офісі президента. Вирішується, наскільки доцільною є реалізація такої підозри саме зараз і як це вплине на електоральні настрої суспільства. Очевидно, що цей хід влади інформаційно переб’є болючі для неї теми суспільного обговорення.

Раніше Генеральний прокурор І.Венедіктова підписання такого роду політично резонансних підозр у багатьох випадках доручала одному із своїх заступників (наділивши його на цей час статусом «в. о.» генпрокурора), а сама терміново відбувала у відрядження чи відпустку. Наскільки відомо, Ірина Валентинівна якраз зібралася у десятиденне відрядження до США. Саме у цей час може і відбутися повідомлення про підозру п’ятому президентові – звичайно, якщо на Банковій вже прийнято про це політичне рішення. Цікаво, кому із заступників генпрокурора цього разу випаде «честь» виконати таку делікатно-відповідальну функцію.

Как вам идея вручения подозрения Порошенко?