АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я

АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я
01.06.2020
Україна

Завтра, 2 червня, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов проведе співбесіди з 17 кандидатами на посаду голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Однак відеотрансляції співбесід на таку важливу посаду не передбачено. Так, за словами міністра Степанова, в Інтернет будуть викладені відеофайли всіх співбесід, однак лише в тому випадку, якщо ті, кого співбесідують не будуть проти. 

“НСЗУ – це орган, який фактично контролює всі виплати в сфері охорони здоров`я, обирає лікарні, які отримують гроші від держави та контролюває розподіл більше 100 мільярдів гривень щороку на оплату послуг пацієнтів. Конкурс на керівника такого важливого органу має бути відкритий. Однак за день до нього суспільство навіть не знає точну годину проведення, а тим паче не зможе побачити трансляції. Відео конкурсу постфактум на таку надважливу посаду – не прийнятно. Для справжньої прозорості вимагаємо повної відкритості в режимі реального часу”, – коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Документи для участі в конкурсі на посаду глави НСЗУ подали 28 кандидатів, з умовами конкурсу відповідають 17 з них.

Документи масово подало практично усе чинне керівництво НСЗУ (13 кандидатів): Дмитро Черниш, Наталія Рябцева, Олександр Жигінас, Олександра Машкевич, Володимир Пляцек, Наталія Будяк, Мар’яна Возниця, Вікторія Мілютіна, Дмитро Самофалов та Олександр Рябець.

Однак головним кандидатом на посаду за інформацією ЗМІ є Костянтин Яриніч, нардеп 8 скликання від Блоку Петра Порошенка, в.о. гендиректора Кіровоградського обласного онкоцентру. 

Він активно критикував НСЗУ і підтримував міністра Максима Степанова. З НСЗУ в Яриніча уже були проблеми. Наприкінці квітня пацієнт поскаржився НСЗУ на онкоцентр Яриніча. Людині довелося платити за те, що по контракту онкоцентру з НСЗУ мало б бути безоплатним. 

Окрім того, Кропивницький обласний диспансер Яриніча купляв ліки виключно у дистрибюторів за завищеними цінами.