​​Ахметов за допомогою нардепа Волинця "збиває" підвищення тарифів на перевезення своїх руди і вугілля

13 окт 2021 EEST

Огляд Українських Новин

Марія Остапчук

​​Ахметов за допомогою нардепа Волинця "збиває" підвищення тарифів на перевезення своїх руди і вугілля, пише Монополіст.

Голова Незалежної профспілки гірників (НПГУ), нардеп від Батьківщини Михайло Волинець через підконтрольну йому Вільну профспілку машиністів (ВМПУ) організував "італійський страйк" на "Укрзалізниці" (УЗ). Члени профспілки не приймають локомотиви в роботу згідно чинних норм, прискіпуючись до дрібниць.  Через це УЗ затримує перевезення в період пікового сезону вивозу зерна в порти для експорту.

ВМПУ і Волинець вимагають підвищити зарплату, що логічно. І, чомусь – змінити правління і наглядову раду УЗ. Показово, що коли до березня 2021 року УЗ очолював лояльний до Ахметова Володимир Жмак, Волинця зарплата залізничників не хвилювала. Хоча тоді вона також не росла. ВМПУ представляють близько 900 співробітників УЗ.

Паралельно, керівник УЗ Олександр Камишін веде переговори про підвищення зарплати з Профспілкою залізничників і транспортних будівельників Вадима Бубняка. В цю профспілку входить більшість робітників УЗ. В УЗ кажуть, що протягом двох тижнів може бути угода про підвищення зарплати.

Чого хоче Ахметов від УЗ? Скасування підвищення тарифів на вантажні перевезення для 1-го тарифного класу вантажів з січня 2022 року на 30%. До 1-го класу вантажів відносяться залізна руда і вугілля. Найбільший обсяг цієї сировини видобуває Метінвест Ахметова-Новинського і ДТЕК Ахметова відповідно.

Руда та вугілля складають близько половини всіх перевезень УЗ. Тарифи на їх перевезення не покривають собівартості. Доречі, саме через це в УЗ немає грошей на підвищення зарплат.

Протести проходять у супроводі телекамер ТРК Україна. Телеканал Ахметова постійно говорить про "вбивче для промисловості" рішення – підвищити тарифи УЗ на перевезення вантажів.

Коли в 2015 році ДТЕК Ахметова вимагав підвищення тарифів на електроенергію, саме Волинець організовував протести шахтарів в Києві. Коли у вересні 2020 року Ахметов не міг поділити з Коломойським Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК), саме Волинець організовував страйки на КЗРК. Та він вже і не ховається.