Культура

Фильм рассказывает о вере, дружбе, братьев во Христе известных Украинских боксеров чемпионов мира Василия Ломаченко, Александра Усика и Российских спортсменов. В нелегкие времена для канонической православной церкви Украины, бойцы остаются преданными Богу, вере, отечеству!

Історія Закарпаття – багата на цікаві сюрпризи. Кожне село має вихідців, які відомі якщо не на весь світ, то принаймні у області, а замки, палаци і просто пам’ятки архітектури кожен претендують на окреме вивчення. Також можна говорити і про туристичну привабливість краю і природні чудеса області. Тож сьогоднішнім сюжетом започатковуємо серію матеріалів під назвою «Невідоме Закарпаття», у якій спробуємо розказати не про найвідоміші і доступні широкому загалу, але не менш цікаві родзинки Закарпаття. Отже, знайомтеся: маєток графів Плотені у Великих Лазах Ужгородського району.

Випускниця 2017-го року Бек Крістіна, Вітає всіх колег із професійним святом «Днем танцю», а також розповідає про свої навчальні роки в Ужгородський інститут культури і мистецтв.

Ужгородський інститут культури і мистецтв запрошує на навчання талановитих абітурієнтів нашого рідного Закарпаття.

Ужгородський інститут культури і мистецтв

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

uzhgorodkkm@gmail.com

ТЕЛЕФОНИ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ:

099-2089354, 068-9103338

https://institute-culture.uz.ua

На Закарпатті вже виникали провокаційні дії представників новоствореної ПЦУ проти канонічної церкви, пише Православне Закарпаття. Згадати хоча б випадок в смт. Ясіня Рахівського району, де особи, які позиціонували себе Православною церквою України поводилися вкрай агресивно, навіть могли відлупцювати жінок. Зрештою, такий прояв псевдохристиянства дивини не викликає. Адже пророцтва святих отців про це чітко пишуть.

Експедиція Ukraїner представила історію про одну з найзагадковіших національних спільнот України, що має назву волохи.

З 4 до 14 серпня глядачів телеканалів регіональних філій Суспільного знайомитимуть із цьогорічними лауреатами Премії Кабінету Міністрів України для молоді. Відео дивіться в міжрегіональному проєкті «Ранок на Суспільному», у блоках між програмами в ефірі філій та на цифрових платформах.

28-го липня, в день молитовної пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський освятив фундамент нового храму на честь великомучениці Варвари.

Архіпастир побажав настоятелю громади протоієрею Василію Міщак та всім парафіянам Божої допомоги у звершенні будівництва нової святині.

Олег Коцюба оглянув стан Середнянського замку, який датується XII–XV століттям. Знаходиться історична споруда у селищі Середнє Ужгородського району.

Це єдиний замок в області, у якому збереглися риси романського стилю. І хоч споруда вважається однією з важливих пам'яток Закарпаття та відноситься до пам’яток національного значення (охоронний номер 195-Н), перебуває у аварійному стані.

Територію, прилеглу до замку, доглядає селищна рада. Однак проблему збереження пам’ятки це не вирішує, бо балансоутримувач замку не визначений.

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року вже понад 20 країн світу заявили своє бажання провести конкурс.