Пресслужба Державної податкової служби України

З нагоди Дня вшанування пенсіонерів та ветеранів органів державної податкової служби, в Ужгороді, керівництво Головного управління ДПС у Закарпатській області привітало ветеранів-податківців, які стояли у витоків формування податкової служби, як у Закарпатті, так і країні загалом.

У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області нагадують, що відповідно до абзацу другого розд. І Примірного положення центру обслуговування платників, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 30.09.2020 №537 «Про затвердження документів, які регламентують діяльність ЦОП» (далі – Положення), центр обслуговування платників (далі – ЦОП) створюється безпосередньо при головних управліннях ДПС в областях та м.

Суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

В рамках проведення контрольно-перевірочних заходів, відділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Закарпатській області, опрацьовано та проведено аналіз фінансово-господарських операцій комерційного підприємства «Х». За результатами перевірки встановлено, що службовими особами суб’єкта господарювання внесено недостовірні дані в офіційні документи, а саме віднесено на витрати підприємства отримані послуги від суб’єктів господарювання – нерезидентів на загальну суму 13 600 928,67 грн.

В Головному управлінні ДПС у Закарпатській області інформують, що за дев’ять місяців 2020 року забезпечено надходження військового збору в сумі майже 226 млн гривень. Приріст надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 3,3%, або на 7,1 млн гривень більше.
Слід зазначити, що в порівнянні з вереснем минулого року, на потреби української армії у вересні 2020 року платники податків Закарпаття перерахували на 2,5 млн грн більше. Надходження становлять 29,1 млн гривень.

У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області звертають увагу, що 5 жовтня 2020 року ДПСУ на офіційному веб-порталі опублікувала новий Довідник податкових пільг №100/1 що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг №100/2 станом на 01.10.2020 року.

16 жовтня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.06.2020 № 297 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній податковій службі України та її територіальних органах», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.10.2020 за № 969/35252 (далі – Наказ).
Наказом затверджено:
- порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній податковій службі України та її територіальних органах;

У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області звертають увагу, що, наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4 затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – податковий розрахунок за ф. №1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок).

Через Електронний  кабінет платники податків отримують доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів.
Відтак меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику створити та надіслати до відповідного органу ДПС запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (далі – Запит) за формою «F/J1300203».

Протягом січня-вересня 2020 року до Державного бюджету надійшло понад 3 млн грн акцизного податку з вироблених в Закарпатті товарів. Зокрема, від виробництва пива сплачено майже 1,8 млн грн, від реалізації винопродукції – понад 673 тис. грн, від придбання суб’єктами господарювання марок акцизного для винопродукції – 646 тис. грн. Водночас, до місцевого бюджету протягом дев’яти місяців поточного року надійшло майже 128 млн грн акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів. Про це повідомляє Ілля Матьола, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.