Світ

Збільшення військової присутності США у Польщі

20:14 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Польсько-американські відносини значно впливають на систему безпеки східного флангу НАТО. Бойова група бронетанкової бригади, дислокована в Польщі, та допоміжні елементи, включаючи бригаду бойової авіації та систему протиракетної оборони, що будується в Редзіковому, є лише декількома прикладами міцності наших трансатлантичних зв'язків.

Рішення саміту НАТО у Варшаві підкріплюються двосторонніми зусиллями (переважно американськими), які мають ключове значення для зміцнення потенціалу оборони та стримування НАТО. Однією з них є американська ініціатива зміцнення регіону, так звана Європейська ініціатива стримування (EDI), в рамках якої ABCT була перекинута до Польщі та інших країн східного флангу НАТО. Це поєднання чисельністю 3,5 тисяч осіб підтримується Бригадою бойової авіації, а також тиловими та допоміжними підрозділами в рамках операції «Атлантична рішучість».

Президентські декларації 2019 року щодо посилення присутності Збройних сил США у Польщі передбачають подальше посилення присутності військ США у нашій країні. Посилення стосується не тільки бойових частин, а й систем розвідки та управління або можливості підтримки додаткових сил у разі надзвичайної ситуації. Таким чином, вони доводять тісний польсько-американський союз та партнерство. Наші оборонні відносини зі США ніколи не були такими міцними, як сьогодні.

15 серпня 2020 року міністр національної оборони Маріуш Блащак та держсекретар США Майкл Помпео підписали угоду про посилення присутності військ США у Польщі. Угода була підписана у присутності Президента Республіки Польща Анджея Дуди.

Угода про розширену оборонну співпрацю (Угода про розширену оборонну співпрацю між Польщею та США) є вінцем польсько-американських переговорів про збільшення чисельності американських військ у Польщі.