У планах Байдена побачили вигоду для Трампа

У планах Байдена побачили вигоду для Трампа
16.07.2020
Світ

Програма в сфері екології, представлена ​​найбільш вірогідним кандидатом від Демократичної партії США на майбутніх виборах, колишнім віце-президентом Джо Байденом, може позбавити його підтримки ряду виборців в ключових штатах і принести вигоду чинному главі держави Дональду Трампу. Про це заявили представники Республіканської партії, в опитані The Hill.

За словами республіканців, озвучена Байденом позиція з низки питань, пов'язаних з енергетикою, відверне від нього електорат, який проживає в штатах, економіка яких зав'язана на видобутку сланцевого газу і нафти та інших традиційних галузях економіки. Зокрема, мова йде про штати, які входять в так званий іржавий пояс (Пенсільванія, Огайо, Індіана, Мічиган, Іллінойс і Міннесота), а також про Луїзіану.

«Більше 250 тисяч робочих місць буде втрачено відповідно до енергетичного плану Джо Байдена Green New Deal. Ви побачите, що витрати на електроенергію зростуть, і побачите, хто постраждає від цього найбільше - це сім'ї з низьким доходом », - заявив член палати представників Конгресу США від Луїзіани Стівен Скеліс (Steve Scalise). З ним погодився і конгресмен від Пенсільванії Майк Келлі (Mike Kelly), який заявив, що його штат може втратити понад 600 тисяч робочих місць в разі, якщо план колишнього віце-президента буде реалізований.

На думку республіканців, поки Байдену вдається обходити Трампа за результатами соцопитувань, оскільки увага громадськості прикута до пандемії коронавируса і діям президента по боротьбі з нею. Однак ближче до виборів, коли захворюваність піде на спад, виборці почнуть звертати більше уваги і на інші аспекти, в тому числі на передвиборні обіцянки кандидатів. В результаті рівень підтримки колишнього віце-президента почне знижуватися, впевнені в Республіканській партії.

У той же час в штабі Байдена вважають необгрунтованими побоювання щодо різкого скорочення числа робочих місць при втіленні планів колишнього віце-президента в життя. Там наполягають, що програма потенційного кандидата від демократів на увазі створення понад 250 тисяч нових робочих місць у сфері енергетики.

Раніше повідомлялося, що Байден представив свій план по відновленню економіки США, одним з пунктів якого стала екологічна програма вартістю близько 2 трильйонів доларів. Вона передбачає в тому числі створення чистої, безпечної країни з найшвидшою залізничної системою в світі, найбільшим сектором з виробництва електромобілів, а також екологічно чистими будинками і системою електропостачання до 2023 року.