Світ

США направляють Україні сучасні ракетні системи та іншу допомогу

10:42 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Американські чиновники спрямують Україні ще 450 мільйонів доларів як військову допомогу, включаючи кілька додаткових ракетних систем середньої дальності. Останній пакет включатиме кілька високомобільних артилерійських ракетних систем, або HIMARS.

Сполучені Штати надішлють Україні ще 450 мільйонів доларів як військову допомогу, включаючи кілька додаткових ракетних систем середньої дальності, щоб допомогти відкинути російські успіхи у війні, оголосили офіційні особи в четвер.

Останній пакет включає чотири артилерійські ракетні системи високої мобільності, або HIMARS, що подвоїть їхню кількість. Усі чотири системи були заздалегідь розміщені в Європі, і вже розпочалося навчання українських військ, які їх використовуватимуть, сказав представник Пентагону підполковник морської піхоти Антон Семелрот. Перші чотири HIMARS, які США відправили раніше, вже вирушили на поле бою в Україні та перебувають на озброєнні військ.

За даними Пентагону, допомога також включає 18 тактичних автомобілів, які використовуються для буксирування гаубиць, щоб можна було переміщати зброю по полю бою, а також 18 прибережних та річкових патрульних катерів, тисячі кулеметів, гранатометів та патронів, а також інше обладнання та запасні частини. .

Нова допомога надійшла лише за тиждень після того, як США оголосили про те, що направляють Україні військову допомогу у розмірі 1 мільярда доларів, а російські військові продовжують повільно розширювати свій контроль на сході Донбасу. Українські лідери наполегливо просили надати їм сучасніші, високоточніші ракетні системи, щоб краще протистояти Росії.

У четвер російські військові захопили два села на сході України і борються за контроль над ключовим шосе в рамках кампанії з перерізання ліній постачання та оточення передових українських сил, за словами британських та українських військових чиновників.

Російські війська протягом кількох тижнів обстрілювали місто Сев'єродонецьк з артилерії та з повітря та боролися з українською армією "будинок за будинком". Система HIMARS дає Україні можливість завдавати ударів по російським військам та озброєнням з більшої відстані, що робить їх менш ризикованими для українських військ. Системи встановлюються на вантажівки, які перевозять контейнер із шістьма високоточними керованими ракетами, здатними долати відстань близько 45 миль (70 кілометрів).

Система HIMARS

Навчання українських військ на перших чотирьох HIMARS зайняло близько трьох тижнів, після чого системи було перекинуто на бойові позиції.

Допомога є частиною 40-мільярдного пакету допомоги в галузі безпеки та економіки, прийнятого минулого місяця Конгресом та підписаного президентом Джо Байденом. І це вже 13-й пакет військової зброї та обладнання, виділений Україні з початку війни.

Загалом з початку війни наприкінці лютого США виділили Україні близько 6,1 мільярда доларів у вигляді допомоги у сфері безпеки, включаючи цей останній пакет. Обладнання та озброєння на суму 450 мільйонів доларів буде надано у рамках повноважень щодо скорочення, що означає, що Міністерство оборони візьме все це із власних запасів та відправить до України.

Світ