Світ

Шольц пообіцяв допомогти Україні із захистом від російських ударів

13:36 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Німеччина готова надати Україні системи ППО "для захисту цілого великого міста" від російських авіа та ракетних ударів, заявив у Бундестазі канцлер Олаф Шольц.

За його словами, йдеться про найсучасніші у німецькому арсеналі системи захисту середнього радіуса дії - зенітний ракетний комплекс IRIS-T, що має здатність націлюватися та збивати інші ракети класу "повітря-повітря" та "земля-повітря".

Крім того німецький канцлер анонсував надання Україні радарів стеження, здатних виявляти ворожі гаубиці, міномети та артилерійські установки, а також системи залпового вогню, на кшталт тих, що вже надані США.

При цьому Олаф Шольц наголосив, що це озброєння не здатне вражати цілі на території Росії.

Раніше німецька преса, зокрема, і впливове видання Die Welt, писало, що попри обіцянки, у квітні-травні Німеччина звела до мінімуму військову підтримку України й практично не надала зброї.

За документами, до яких отримало доступ видання, між 30 березня по 26 травня в Україну надійшло лише дві партії зброї від німецького уряду, і в них не було важкого озброєння. Це були протитанкові міни, запчастини для кулеметів, "запальнички", шнури, що детонують, радіоприймачі, ручні гранати, вибухівку.