Світ

Понад 40 країн підтримали розслідування Гаазького трибуналу проти Росії

01:48 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Понад 40 країн звернулися до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо розслідування воєнних злочинів, скоєних росіянами в Україні.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу "Рада".

Він зазначив, що всі особи, які вчинили воєнні злочини, зокрема злочини проти людяності та геноцид, є фігурантами міжнародного розслідування.

"42 країни вже подали заяви і підтримали таке розслідування Міжнародним кримінальним судом. Особи, яких суд визнає винними, отримують покарання у вигляді тривалого позбавлення волі", — сказав міністр.

При цьому він заявив, що дипломатичний паспорт швидше за все росіянам не допоможе, оскільки вони будуть ув’язненні на території будь-якої країни, яка визнає юрисдикцію МКС. Малюська також зазначив, що відбування покарання для росіян за межами України буде м’якшим, тому що умови утримання в’язнів Міжнародного кримінального суду "трішки кращі, ніж українські тюрми".

"Але і можливості Міжнародного кримінального суду набагато більші, ніж в України. Тобто мені складно уявити якусь цивілізовану європейську країну, яка б не затримала і не передала МКС якогось воєнного злочинця, наприклад, політичного чи військового керівника з Російської Федерації. Це такий серйозний ризик кого, якого росіяни дуже бояться", — сказав міністр юстиції.