06:05 GMT+3

Нові військові бази в Європі для розміщення ротаційних військ

Після вторгнення Росії в Україну буде розгорнуто нові військові бази для постійного розміщення американських військ у Східній Європі , які мають ротуватися на нових постах, заявив у вівторок голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі.

Польща, Румунія та країни Балтії висловили впевнене бажання співпрацювати зі США у створенні таких баз. Альянс НАТО, включаючи США, наразі проводить огляд сил на континенті і, ймовірно, підтримає значне збільшення чисельності військ найближчім часом. На поточний час США дислокують близько 100 000 військовослужбовців у Європі  у відповідь на дії Росії.

Питання про базування, ймовірно, обговорюватиметься лідерами оборонних відомств США та Європи на саміті НАТО, запланованому на червень, повідомив міністр оборони Ллойд Остін.

"Якщо НАТО визнає за потрібне змінити свою присутність, то ми, звичайно, братимемо участь у цьому", - прокоментував Остін. "Наша мета – переконатися, у тому, що ми продовжуємо забезпечувати безпеку наших союзників, особливо на східному фланзі, та у Балтійському регіоні".

США вже перекинули до Європи війська, винищувачі F-35 Lightning II, ударні вертольоти Apache та літаки-заправники, оскільки Путін розпочав війну у масштабах, небачених на континенті з часів Другої світової війни. До розгорнутих військ входять тисячі солдатів 82-ї повітряно-десантної дивізії, що прямують до Польщі, а також війська, що прямують до Німеччини, Румунії та країн Балтії - Литви, Латвії та Естонії.