Світ

Нова президентка Угорщини засудила агресію Росії і підтримала вступ України в ЄС

23:41 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Нова президентка Угорщини Каталін Новак в інавгураційній промові окреслила 10 ключових принципів політики Угорщини щодо російсько-української війни, повідомляє угорське видання Telex. Зокрема, вона засудила напад Росії на Україну та підтримала вступ України в ЄС, а також визначила принцип підтримки санкцій проти Росії.

1. Угорщина засуджує путінську агресію, озброєний напад на суверенну державу.

2. Угорщина назавжди каже "ні" спробам відновити Радянський Союз.

3. Угорщина хоче миру в сусідніх країнах.

4. Угорці вимагають розслідування воєнних злочинів та покарання їхніх винуватців.

5. "Ми - не нейтральні, ми на стороні невинних жертв та правди".

6. Угорщина ніколи не відмовиться від суверенітету і розвиває свою армію.

7. Угорщина підтримує вступ України в ЄС.

8. Угорщина готова йти на жертви заради миру, але країна не погодиться "на рішення, що вимагають від угорців більших жертв, ніж біль, який вони завдають російському агресору".

9. Угорщина готова бути посередницею між сторонами війни.

10. Угорщина наполягала та наполягатиме на забезпеченні прав угорців, які живуть в Україні.

Нова президентка Угорщини також висловила подяку угорцям, які допомагали 700 тисячам переселенців з України, які потрапили в країни ЄС через угорський кордон.

17 травня Каталін Новак поїде у перший візит до Варшави, де зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Раніше традиційно добрі стосунки між Польщею та Угорщиною охололи, оскільки польській владі не вдалося переконати Угорщину підтримати Україну у війні з Росією.

44-річна Каталін Новак - представниця партії Фідес, яку очолює угорський прем'єр Віктор Орбан, у 2017-2021 роках вона була віцеголовою цієї партії, а в 2020-2021 роках була міністеркою у справах родини в уряді Орбана. Вона є першою жінкою-президенткою Угорщини.

Світ