Інспекція займається втручанням міліції проти дітей ромів у Кромпачі

01.05.2020
Світ

Інспекція Міністерства внутрішніх справ займається звинуваченнями, що в східно-словацькому місті Кромпачі працівники поліції побили дітей з карантинного маргіналізованого поселення.

Сайт gipsytv.eu вперше повідомив про інцидент 28 квітня. На відео показано дітей із видимими тілесними ушкодженнями. За повідомленнями, п’ятеро дітей віком від 7 до 11 років грали біля потоку, який протікає через селище.

Їх мати Анна Голубова каже, що солдати, які охороняють карантинне поселення, зазвичай відпускають дітей до потоку, але працівники міліції, які були присутні у вівторок, діяли інакше пише Slovak Spectator.

"По-перше, моїй семирічній дівчині, моїй дочці, сказали мовчати, і вони ляснули її по нозі і сказали, що якщо вони знову приїдуть туди, вони їх застрелять", - сказала Голубова у звіті gipsytv.eu . Побили всіх дітей і повернулися додому плачучи.

Щоденник Sme повідомляв, що в офіційному звіті йдеться про те, що діти виїхали за межі карантинної зони, і патрульний наказав їм повернутися назад. Як повідомляється, офіцер, який чергував, залишив естафету в своїй машині, але це не виключає можливості того, що він, можливо, вдарив дітей палицею, як запропонувала їх мати.

Поліція підтвердила, що стався інцидент.

"Оскільки версії офіцера міліції та місцевих жителів суперечливі, ми передали це питання інспекції, щоб забезпечити його об'єктивне розслідування", - заявила прес-секретар поліції Кошице Яна Месарова.

Інших скарг від жителів населеного пункту не було.

Повноважний уряд у справах ромських громад Андреа Бучкова вважає втручання поліції щодо дітей недоцільним та неадекватним.

Словацький національний правозахисний центр закликав президента поліцейського корпусу Мілана Лучанського перевірити справу.

Союз ромів Словаччини просив розслідувати інцидент незалежною комісією.

"Ми не довіряємо неупередженості інспекції Міністерства внутрішніх справ. Неодноразово траплялось, що подібні втручання закінчувались звинуваченнями проти потерпілих, в той час як втручання поліції було визначено як законне", - пише профспілка.

Міністерство стверджує, що інспекція працюватиме незалежно. Вони також сказали, що інформація, яку вони отримують від кошицької міліції, не відповідає тому, що представив Союз ромів на своїй прес-конференції.

Президія поліцейського корпусу відмовилася коментувати цю справу.