Головна проблема економіки в XXII столітті

Головна проблема економіки в XXII столітті
16.07.2020
Світ

У найближчі десятиліття населення планети скоротиться, і це стане однією з головних проблем для економіки XXII століття. Незважаючи на зростання тривалості життя (в середньому до 74 років), число працездатного населення скоротиться,вказує Bloomberg.

Найсильніше це позначиться на пенсійних системах і охороні здоров'я. Також агентство вказує, що зниження числа працездатного населення спричинить за собою скорочення податкових надходжень і завдасть шкоди виробничій сфері. В цілому це призведе до економічного спаду і уповільнення зростання рівня життя.

Раніше фахівці Інституту показників і оцінки здоров'я при Медичній школі Університету Вашингтона в Сіетлі оголосили про скорочення населення планети в майбутньому.
Передбачається, що населення Землі почне скорочуватися в середині 2060-х, а наприкінці століття чисельність складе 8,8 мільярда чоловік.

Зараз на планеті живе близько 7,6 мільярда чоловік. З 1950-х чисельність щорічно зростає на 1-2 відсотки. Піка - в 9,7 мільярда - показник досягне до 2064 році, а потім чисельність почне скорочуватися. Причому більшою мірою це стосується Японії, Іспанії, Таїланду та Італії, де чисельність населення до цього часу скоротиться більш ніж на половину.

Експерти вказують, що демографічні зміни пов'язані зі зниженням народжуваності, загальним зростанням рівня освіти і широким застосуванням засобів контрацепції. За прогнозами вчених, лідерами по чисельності працездатного населення в світі будуть США, Китай, Індія і Нігерія.