В Ужгороді з’явилася «Академія спортивного виховання»

[node:title]
14.07.2020
Спорт

В наш час нечасто можна знайти людей, які вкладають власні кошти та сили в розвиток спорту. Але, на щастя, вони є, й активно працюють у галузі формування здорової нації та максимального залучення молодого покоління й дорослих до занять спортом. Одним із таких є доцент кафедри програмного забезпечення систем факультету інформаційних технологій УжНУ Василь Кут, котрий власними зусиллями та своїх однодумців відкрив у обласному центрі «Академію спортивного виховання». Багатопрофільний спортивний зал збудували на місці напівзруйнованої котельні.
Василю Івановичу, яка історія створення академії?
– Ще зі студентських часів я постійно займався спортом. Разом із іншими активними хлопцями у 2000-му створили Закарпатську обласну організацію «Молодий патріот», де займалися єдиноборствами. Далі, після служби в Збройних силах України, вже будучи викладачем, продовжив заняття як тренер у спорткомплексі «Юність». Та в 2015 році через ремонт мусили залишити його. Тоді став вагатися, що робити, – чи покинути цю справу й просто займатися у своє задоволення, або шукати шляхи, як її продовжити. Вирішив, що не покину. В той час в Ужгороді було чимало закинутих котелень, які почали активно переобладнувати на спортивні зали, тож надумав також узяти для цього напіврозвалений об’єкт. Коли вперше увійшов у цю споруду, то її стан мене дуже засмутив – частково був пошкоджений дах, повсюди сміття та шприци, наче в якомусь наркопритоні. Добре, що не злякався і продовжив, зрозумівши: тут, окрім коштів та часу, слід ще вкласти душу. Багато хто з моїх знайомих не вірив, що зможемо відновити цей об’єкт і зробити з нього заплановане. Та за допомогою друзів через 5 років тривалої праці нам удалося в березні-2020 відкрити зал. Трохи завадив карантин, але впродовж останніх двох тижнів уже розпочали тренування з двома малими групами по 10 осіб.
Яка філософія вашої академії?
– Фізично-оздоровчий, інтелектуально-духовний та патріотичний розвиток молоді та дорослих. Головне для нас – залучити якнайбільше молоді, пропагувати здоровий спосіб життя, зробити спорт доступним для всіх категорій, щоб вихованці в нашій академії почувалися, як велика родина. Вже нині розробляємо веб-сайт, який у перекладі з англійської «family sport» означає «сімейний спорт». Адже прагнемо долучити до занять не лише дітей, а й батьків, щоб дорослі показували гідний приклад своїй малечі, а не сиділи десь, уткнувшись у гаджет чи телефон, поки їхнє чадо займається. Тому як керівник проєкту ставлю собі завдання, щоб хлопчики й дівчатка до 12 років займалися в нашому залі безкоштовно. Наразі надаємо цю можливість сиротам, напівсиротам та дітям учасників АТО та ОСС, інші виплачують мінімальні членські внески, які витрачаємо на комунальні послуги та охорону.
Які види спорту культивуються в академії та скільки юні вже відвідує заняття?
– За неповний місяць роботи в нас у залі, який знаходиться за адресою: Володимирська, 26 а, займається понад 30 дітей віком від 6 до 12 років. Уже зараз працюють секції зі змішаних єдиноборств, рукопашного бою, боксу, шейпінгу для дівчат. Маємо на меті створення секції альпінізму та локації для стрільби з лука. Плануємо проводити цікаві та корисні майстер-класи, залучивши тренерів як із нашої області, так і з-за меж краю. Прагнемо правильно виховувати молодь, а якщо з нашої академії в перспективі вийдуть професійні спортсмени, то будемо цьому раді.
Цікаво, чому назвали свій спортзал «Академією спортивного виховання»?
– Назва виходить із того, що ми концентруємося не лише на вдосконаленні фізичних якостей, а й на формуванні духовних та моральних цінностей людини. По вихідних будемо проводити різноманітні мотиваційні тренінги та коучинги для наших вихованців і їхніх батьків. Окрім цього, плануємо створення платформи для молоді щодо обговорення та локації реалізації сучасних креативних стартапів, спрямованих на розв’язання різних соціальних проблем Ужгорода, області та країни.
 

Розмову записав Роман СЕНИШИН
Фото автора