Зеленський створив Раду з питань розвитку вищої освіти

03 Jun 2020 EEST

Політика: Новини та Аналіз

Ласло Шуберт

В Україні створено Раду з питань розвитку вищої освіти як консультативно-дорадчий орган при президенті. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба глави держави в середу, 3 червня.

Своїм указом Зеленський доручив Кабінету міністрів «забезпечити розроблення за участю Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії наук України і затвердити до 1 листопада 2020 стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, визначивши основні цілі та пріоритети з урахуванням глобальних тенденцій світової економіки» .

До 1 вересня мають розробити план заходів популяризації природничих наук і математики і популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Крім того, до 1 грудня уряд має затвердити державну програму розвитку науково-дослідної інфраструктури в Україні і державну програму відновлення і розвитку мережі гуртожитків для проживання студентів вищих навчальних закладів.

Сам Зеленський написав в Facebook, що цей указ став результатом зустрічі з керівниками вищих навчальних закладів з усієї України, яка відбулася напередодні.

«Зазначені в указі завдання уряду - це першочергові кроки, важливість і невідкладність яких відзначили всі представники вищої освіти. Ми повинні сформувати чіткі цілі і готувати конкурентоспроможних фахівців - відповідно до потреб української економіки. Визначити, якими професіями ринок перенасичений, а які, навпаки, будуть гостро затребувані в найближчі роки », - зазначив президент.

Зеленський додав, що найближчим часом в Офісі президента відбудуться зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти, щоб «разом визначити шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів».

Нагадаємо, за десять років в Україні майже в два рази знизилася кількість студентів. Про це заявили в Міністерстві освіти і науки.