Політика

Виступ Байдена у Варшаві

07:16 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Президент США Джо Байден у межах свого турне Європою виступив у Варшаві. Його промова стосувалася російського вторгнення в Україну.

Виступ Байдена транслював «Голос Америки».

Так, під час промови Байден заявив, що боротьба за демократію не завершилася Холодною війною: вона не може завершуватися. Він зазначив, що росія придушила демократію у себе і намагається зробити це в інших місцях. Також Байден назвав цинічною брехнею слова путіна про намір «денацифікувати» Україну.

Президент Сполучених Штатів повторив свої слова про те, що війна проти України — це вибір росії. А ще наголосив, що НАТО і США працювали багато, щоб не допустити цієї війни. Однак путін і росія показували, що не зацікавлені в цьому.

Ось що ще сказав Байден:

  • Коли Радянський Союз розвалився, Польща та країни Східної Європи звільнилися. Це була велика боротьба за свободу. Вона була важкою, довгою та болючою. Протягом місяців, років, декад було створено нові країни у боротьбі за волю та свободу, боротьбі між демократією та автократією, між свободою та репресіями, між порядком та урядом, яким керує брутальна сила. Цього разу ми повинні зрозуміти, що ця боротьба не буде виграна за пару днів або місяців. Нам потрібно підготуватися до тривалої боротьби.
  • Україна та її народ ㅡ на передовій, борються за свою країну. Вони борються за основні елементи вільного суспільства. Але вони завжди порушувалися, за них боролися багато поколінь. Світ є недосконалим. Є амбіції та апетит людей, які хочуть домінувати над світом.
  • Під санкціями ㅡ понад 400 офіційних осіб рф. Понад 400 компаній залишили росію повністю ㅡ це результат безпрецедентних санкцій. Рубль перетворився практично на попіл. Треба 200 рублів, щоб отримати один долар. Санкції не дозволяють рф перебудувати нові війська. 
  • Американські сили в Європі не для того, аби брати участь у війні, а щоб захистити членів НАТО. Навіть не думайте вступити на землю якоїсь із країн НАТО.
  • 200 тисяч росіян вже покинули країну за місяць. Вкрай великий відтік мізків за такий короткий період. Меседж до росіян: ви не є нашими ворогами, я не вірю, що ви підтримуєте вбивство невинних або бомбардування лікарень, шкіл, пологових будинків, блокаду міст.
  • Меседж до Європи: це нова боротьба за свободу. Європа повинна припинити свою залежність від палива росії. Саме тому у Брюсселі я оголосив план, щоби позбавити Європу цієї кризи. Це питання економічної та національної безпеки. Потрібен план, щоб упоратися з проблемами. Ми над цим працюємо.
  • Диктатор, який намагається розбудувати імперію, ніколи не подолає любов народу до свободи. Світ буде вільним. Україна ніколи не стане «перемогою» для росії. Вільні люди не хочуть жити у темноті. Ця людина не може залишитися при владі.