Політика

Лідери Німеччини, Франції й Італії - в Україні

21:09 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Лідери Франції, Італії та Німеччини Еммануель Макрон, Маріо Драгі та Олаф Шольц приїхали в Україну з довгоочікуваним візитом. Як виглядає, вони їхали з Варшави спеціальним потягом "Укрзалізниці".

Також разом із ними приїхав президент Румунії Клаус Йоганніс.

Вранці у четвер офіційну делегацію зустріли в Києві, і ще до обіду вона відвідала постраждалий від російського наступу Ірпінь.

В Ірпені Драгі, Макрона, Шольца та Йоганніса супроводжували військові у бойовому екіпіруванні, але на самих політиках бронежилетів помітно не було, повідомляє Reuters.

"Я хотів би надіслати українцям меседж підтримки та європейської єдності", - такими були перші слова Еммануеля Макрона, цитує телеканал BFMtv.

Олаф Шольц пообіцяв, що Німеччина допомагатиме Україні "скільки це знадобиться". Про це він сказав в інтерв'ю виданню Bild перед самим візитом.

"Ми хочемо не тільки проявити нашу солідарність, ми також хочемо забезпечити, щоб допомога, яку ми організовуємо: не тільки фінансова, гуманітарна, але й у сфері озброєння, тривала", - сказав Шольц.

Він додав, що "ми будемо займатися цим, доки буде потрібно".

Схожі заяви вже в Ірпені зробив і Макрон.

"Ми продовжимо цю підтримку у довгостроковій перспективі у всіх її формах... Франція була поряд з Україною з першого дня", - сказав він, повідомляє France 24.

"Сьогодні необхідно, щоб Україна могла чинити опір і перемагати... Ми на боці українців однозначно", - додав французький лідер.

Макрон назвав Ірпінь "героїчним містом", де зупинили наступ армії РФ.

Коментуючи санкції проти Росії, Шольц заявив, що вони "сприяють тому, що Росія відмовиться від своєї операції та виведе війська".

Франція ж "виступає за повну перемогу України з відновленням її територіальних кордонів до нападу Росії, включаючи Крим", - цитує кореспондент видання Economist Софі Педдер французьке дипломатичне джерело.

Згодом у них запланована зустріч з президентом Володимиром Зеленським та підхід до преси.

В Україні Францію та Німеччину неодноразово критикували за недостатній, на думку українських представників, обсяг допомоги та публічні заяви їхніх лідерів.

На початку червня Еммануель Макрон закликав до перемовин між Росією та Україною та застерігав Захід від "бажання принизити або образити" Росію або її лідера.А Шольця звинувачують у тому, що той є головною гальмівною силою обіцяних постачань зброї в Україну навіть у власній країні.

Політика