Політика

Байден на зустрічі з Дудою

16:56 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Президент США Джо Байден заявив, що НАТО має бути єдиним. За його словами, президент Росії Володимир Путін планував розділити Альянс, "але не вийшло".

Про це Байден сказав 26 березня під час зустрічі з Анджеєм Дудою, президентом Польщі.

"НАТО має бути абсолютно єдиним. Ніяких поділів і розбіжностей. Я впевнений, що Путін сподівався розділити нас, відокремити східний фланг від решти. Але не впорався", — сказав Байден.

"25 років тому, коли я виступав у Варшавському університеті, після того, як ми доклали зусиль для вступу Польщі до НАТО, я почав зі слів "за нашу і вашу свободу". Я сказав це тоді, я кажу це зараз. Найголовніше, що змушує нас стояти разом – це цінності. Свобода, свобода преси, діяти прозоро, дати голос громадянам. Тепер для людей Західної Європи настав час інвестувати в безпеку свого континенту на наступне століття", — сказав президент США.

Дуда своєю чергою наголосив, що Польща робить усе, щоб захистити власну країну, тому планує витратити 3 відсотки ВВП на оборону.

"Ми хочемо в майбутньому купувати сучасну військову техніку виробництва США. Ми були б зацікавлені в співпраці, наприклад, можливість спільного виробництва вертольотів Black Hawk", — додав Дуда.