Офіційно

Віктор Микита зустрівся з керівниками іноземних дипломатичних представництв у Закарпатті

09:55 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Вчора голова облдержадміністрації Віктор Микита провів планові робочі зустрічі з Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді Паволом Панісом, Генеральним консулом Угорщини в Ужгороді Йожефом Бочкаі та Консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву, пише ІА ЗІДО.

«Транскордонне співробітництво для Закарпаття – це широкі можливості економічного, інфраструктурного, культурного, духовного та освітнього розвитку. Разом з тим це питання підвищення туристичного потенціалу прикордонних регіонів, збереження історичної спадщини, питання безпеки, взаємопідтримки у різних напрямках тощо», – підкреслив Віктор Микита.

Очільник області наголосив, що одним із пріоритетних завдань на посаді голови облдержадміністрації для себе визначив системну та ефективну роботу з вирішення питань захисту прав національних меншин, збереження і розвиток їхньої етнічної, культурної та мовної самобутності.  

На зустрічі також обговорили реалізацію спільних транскордонних проєктів, реконструкцію існуючих та відкриття нових пунктів пропуску, співпрацю у межах забезпечення належного функціонування Міжнародного аеропорту «Ужгород», реалізацію пілотного проєкту організації управління чергами перед міжнародними пунктами пропуску через держаний кордон України для автомобільного сполучення, розбудову доріг міжнародного значення, що є одним із напрямів програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та інші.  

Голова Закарпатської ОДА отримав запрошення від колег відвідати прикордонні регіони для налагодження зв’язків та подальшої спільної роботи з керівництвом відповідних громад і територій.  «Дякую нашим партнерам за увагу до Закарпаття та результативну співпрацю для розвитку нашого мультинаціонального краю.  

Упевнений, що такі дружні та партнерські відносини принесуть взаємну користь і сприятимуть зближенню громад наших прикордонних регіонів», – резюмував Віктор Микита.