Інформаційний дайджест новин Кабінету Міністрів України за 26 серпня

27.08.2020
Офіційно
  Відповідальність за порушення порядку усиновлення дітей має бути посилена — Прем’єр-міністр
Кабінет Міністрів України схвалив проекти законів, що стосуються приєднання України до Гаазької  конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення.
«Додатковими змінами до законів ми пропонуємо посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення порядку усиновлення дітей, що позбавлені батьківського піклування. Деякі недобросовісні фірми не повинні займатися всиновленням за різноманітними сірими схемами, як це відбувалося в попередні роки. Прийняття цього пакета документів унеможливить такі речі», — сказав Денис Шмигаль.

Уряд передасть місцевим бюджетам 100 млн грн для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти
Кабінет Міністрів України підтримав проект розпорядження, яким передбачається розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти у 2020 році.

Уряд схвалив механізм погашення боргу з виплати зарплат працівникам машинобудівного підприємства «Південмаш»
Денис Шмигаль розраховує якнайшвидше погасити заборгованість перед працівниками державного машинобудівного підприємства «Південмаш». За підсумками засідання Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для фінансової підтримки ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова».

27 серпня стануть відомі результати конкурсного відбору на місця державного замовлення
Для зарахування на місце бюджету вступники повинні будуть до 18-ї години 31 серпня подати оригінали документів до вишу.

52 заклади профосвіти отримають 100 млн на створення навчально-практичних центрів – Уряд спрямував гроші на місця
Розпорядження, яке визначає обсяг субвенції для кожного регіону, було прийнято сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України.

Уряд подовжив адаптивний карантин до 31 жовтня
У регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

Українська делегація провела перші робочі зустрічі з представниками оборонно-промислового комплексу Турецької Республіки
У ході візиту до Турецької Республіки Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський та Голова Державного агентства з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаіл Демір підписали Меморандум про співробітництво.

Уряд погодив проект Указу Президента України щодо порядку здійснення помилування
Проектом Указу пропонується позбавити голову або іншого члена Комісії при Президентові України у питаннях помилування права подати клопотання про помилування.

“Південмаш” розрахується з боргами із заробітної плати
Кошти державного бюджету будуть спрямовані на погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам у розмірі 210 млн грн.

Уряд підвищив посадові оклади працівникам бюджетної сфери
Урядовим рішенням встановлюється посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у розмірі 2 225 грн, що у співвідношенні з розміром мінімальної заробітної плати 5 000 грн буде становити 44,5 відсотка (2 225 грн/5000 грн).

Уряд удосконалив Порядок ліцензування для підприємців
Рішення Уряду дозволить за рахунок цифровізації забезпечити прозорий порядок розгляду документів, що надходять від підприємців для отримання ліцензії, звернень ліцензіатів до органу ліцензування.

Уряд започатковує пілотний проект з оптимізації регіональної структури Держпраці
Уряд ухвалив рішення про створення Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці шляхом об'єднання Головного управління Держпраці у Донецькій області і Головного управління Держпраці у Луганській області.

За липень аграріям спрямовано майже 69 млн грн на часткову компенсацію вартості техніки та обладнання
Кошти отримають 443 аграрії, які придбали 781 одиницю сільськогосподарської техніки та обладнання і подали заявки на часткову компенсацію у липні 2020 року.

Держпідтримка-2020: Близько 323 млн грн вже сплачено сільгоспвиробникам на часткову компенсацію відсотків за кредитами
Кошти отримали 2611 позичальників, які подали заявки до уповноважених банків.

2 вересня стартує активна фаза другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру
Для реалізації другого пілотного впровадження до процесу реєстрації аграріїв у ДАР залучаються об’єднані територіальні громади (ОТГ), відібрані за результатами відкритого конкурсу. Загалом пілотний проект охопить 53 ОТГ у всіх областях України.

Захист прав дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних завдань держави
Приєднання України до Гаазької  конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення надасть можливість відстежувати долю дитини після її усиновлення, створить умови діяльності акредитованих організацій.

До Державного земельного кадастру внесено відомості про 21,9 млн земельних ділянок
Загальна площа земельних ділянок - 43,8 млн га.

Уряд врегулював порядок дій АРМА при виконанні судових рішень про спецконфіскацію
Уряд прийняв постанову «Про внесення зміни до Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах».

Уряд зробив важливий крок назустріч концесійним проектам у дорожній галузі, - Владислав Криклій
Уряд схвалив нові зміни до Порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду, що передбачають виплати концесіонерам або приватним партнерам концесійних платежів за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування. Це ж саме стосується і інших виплат відповідно до умов концесійних договорів.

Уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей
Метою Концепції є впровадження протягом 2020-2022 років в умовах завершального етапу децентралізації ефективної моделі взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, а також здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства у зазначеній сфері.

Максим Степанов: Температурний скринінг та санітайзери – обов’язкові вимоги до навчального процесу
1 вересня починається навчальний рік у всіх школах України, за винятком шкіл у регіонах з червоним рівнем епідеміологічної небезпеки.

Мінфін затвердив порядок подання фінансовими агентами звіту в рамках Угоди FATCA
На виконання положень Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) Міністерство фінансів України затвердило Порядок заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки.

НСЗУ виплатила лікарням понад 642 млн грн за лікування 31 тисячі пацієнтів з інфарктами та інсультами
Щоб отримати медичну допомогу, пацієнту потрібно лише викликати “швидку” допомогу за номером “103”, а бригада “швидкої” має доставити пацієнта в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту чи інсульту. Місцева влада повинна була подбати про те, щоб розробити відповідні маршрути пацієнта.

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 26 серпня в Україні зафіксовано 1670 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Зелені облігації – перспективний інструмент для енергомодернізації українських міст
Костянтин Гура підкреслив, що зелені облігації можуть бути цікавими муніципалітетам. Це цілком реальний інструмент для мобілізації довгострокового фінансування у масштабні проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики. Мова йде, у тому числі, про проекти з модернізації бюджетних установ, промислових об’єктів, покращення екології, переходу на електротранспорт тощо. Їх потребують міста, громади та бізнес.