Знайомство з книгами, що вийшли коштом обласного бюджету. Образотворче видання «Ігор Панейко. Малярство. Театр»

15 Dec 2020 EET

Огляд Культурних Новин

Ганна Готьє

Продовжуємо розповідати про книги, які було видано коштом обласного бюджету у рамках Програми підтримки творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню.

Цього року на реалізацію Програми з обласного бюджету виділили 700 тис. грн. За підтримки департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА за ці кошти видано 14 книг закарпатських авторів. Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Олексія Петрова, 3600 примірників цих книг передали бібліотекам навчальних закладів і закладів культури області, Закарпатському обласному осередку НСПУ та ін.

Серед цих видань і альбом «Ігор Панейко. Малярство. Театр».

Книга загальним тиражем 200 примірників побачила світ у видавництві Олександри Гаркуші за рахунок коштів обласного бюджету (79,4 тис. грн) та за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА.

Біль і драматизм людського та мистецького буття художник виявляє й одночасно ховає у складних мистецьких композиціях своїх творів за допомогою кольору. За простим, на перший погляд, сюжетом творів прихований складний філософський зміст, осягнути який дано не кожному. Живопис Ігоря Панейка неповторний не стільки за формою, як за дивовижним внутрішнім наповненням і світлом.

У книзі підписи до робіт подано українською та англійською мовами, що значно розширює коло її читачів.

Довідка

Ігор Панейко – художник-графік, живописець, педагог. Із 1982 р. митець бере участь у художніх виставках, зокрема в Кошице, Будапешті, Львові, Києві, Ужгороді. Основні теми у творчості митця – це людина, буття, всесвіт. Ігор Панейко працює в галузі станкового живопису, акварелі та книжкової графіки.

За рахунок коштів обласного бюджету цього року в Закарпатській області видано 14 творчих проєктів (книжок) місцевих авторів на суму 700 тис. грн:  Лідія Повх «Крапля меду», Петро Ходанич, Михайло Ходанич «Дерев’яна пластика Закарпаття», Ірина Густі «Світ живої любові», Павло Федака «Закарпатська Просвіта у постатях її діячів 1920-2020», Василь Химишинець «А сонце струшує проміння», Надія Панчук «Запізнілі нейтрони», Дмитро Кешеля «Птахи кольорових снів», «Юлій Сташко. Графіка», «Ігор Панейко. Малярство. Графіка. Театр», Семен Панько «Вибрані твори. Коли засвічувалися віщі вогні», Василь Кузан «Три по сто», Іван Коршинський «Про незабутнє», Софія Малильо «Кухоль щастя», Іван Хланта «Співаночки мої милі».