Вистава Ужгородського інституту культури і мистецтв бере участь в першому театральному інтернет-конкурсі України

Вистава Ужгородського інституту культури і мистецтв бере участь в першому театральному інтернет-конкурсі України
05.05.2020

Циганська класична поетеса Броніслава Вайс відома нам також під ім'ям Папуша.
Роль жінки в циганському суспільстві не допускає відступів від неписаних канонів поведінки. Папуша, порушивши ці канони, надіслала свій рукопис польському письменнику Єжи Фіцовському. Той, не питаючи дозволу, опублікував його, порахувавши вірші талановитими.
Ця публікація спаплюжила Папушу серед своїх. Вона стала відверненою і вигнаною з циганського суспільства.
Душевний біль Папуши був настільки сильним, що в решті решт вона опинилася в психіатричній клініці, де і померла в 1987 році.
Згодом Єжи Фіцовський написав про Папушу книгу.
У 2013 році на фестивалі в Карлових Варах був представлений фільм Іоанни Кос-Краузе і Кшиштофа Краузе «Папуша» за мотивами біографії поетеси.
У 2019 році навчальна Театральна Лабораторія Ужгородського інституту культури і мистецтв представила публіці виставу за мотивами цієї трагічної історії.
В ці дні вистава бере участь в першому театральному інтернет-конкурсі України в номінації «Юнацький театр».
Така значуща для театрального мистецтва краю подія заслуговує на особливу увагу нашої театральної спільноти та поціновувачів театрального мистецтва.
Свої голоси за наших студентів-театралів ви можете віддати на сторінці голосування за посиланням: http://teatr.net.ua/uni-teatr-priz/?fbclid=IwAR0OwN65Fres2KUwRbuAeYmBxHeUcruJu-LK9U0tLmneZfwq6y-DkXYmnyA#page-content

Підтримай Ужгородський інститут культури і мистецтв

Підтримайте наших!