Огляд Культурних Новин

У Туреччині завели справу проти Charlie Hebdo через карикатури на Ердогана

12:34 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Генпрокуратура Анкари завела кримінальну справу проти французького сатиричного журналу Charlie Hebdo через карикатури на президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Про це повідомляє турецька канал NTV.

Відомо, що справу порушено проти співробітників редакції. Їм висунуто звинувачення одразу за трьома статтями кримінального кодексу Туреччини про образу президента. Управління у зв'язках адміністрації президента Туреччини підкреслювало, що країна прийме необхідні юридичні та дипломатичні заходи після публікації карикатури, яку вважає аморальною. На думку Анкари, «Європа все більше занурюється в брудне болото ненависті до турків і ісламу».

На згаданому малюнку був зображений напівроздягнений Ердоган, який сидить в кріслі. В одній руці він тримає відкриту банку з напоєм, інший задирає одяг офіціантки в хіджабі. «Ердоган у приватному житті дуже грайливий», - підписали автори.

Конфлікт між Парижем і Анкарою розгорівся після того, як лідер Франції заступився за право видання публікувати будь-які карикатури, в тому числі і на пророка Мухаммеда. Макрон пообіцяв захистити світські цінності країни від радикального ісламу, вказавши, що, на його думку, іслам як релігія переживає кризу у всьому світі. 24 жовтня Ердоган вперше розкритикував французького лідера за висловлювання про іслам на тлі вбивства в передмісті Парижа вчителя історії Самюеля Паті, яке здійснив уродженець Москви чеченського походження Абдулахан Анзор.

Ердоган назвав поведінку французького колеги неналежним по відношенню до мільйонів жителів своєї країни, які сповідують іншу релігію. «Макрона потрібне лікування психічних розладів», - порадив Ердоган. Після цього Франція відкликала посла в Туреччині для консультацій. Париж засудив грубі слова Ердогана на адресу французького лідера.