«Як першокурсники УжІКіМ вливаються у мистецьке життя міста»

[node:title]
23.09.2020
Кримінал

Період адаптації для першокурсників - це входження в нову соціальну позицію і нову систему взаємин. Труднощі адаптаційного періоду передусім пов'язані із розлукою з батьками чи зі шкільними друзями. Легко освоїтись студенту у новій обстановці можуть перешкоджати і багато інших чинників, про які ми зараз не будемо згадувати.

Студенти 1 курсу /Спеціальність Музичне мистецтво та Менеджмент соціокультурної діяльності/, з головою поринули у метушливе студентське життя! Вже з 1 вересня вони активно навчаються та відпочивають. Ось вони галасливо ( хоч і на дистанції) заходять до актової зали на свою першу настановчу виховну годину, яка має замінити їм святкову лінійку і зразу ж, разом з керівником навчальної групи Марією Мартинюк, потрапляють під приціл журналістів телебачення. А далі… перші уроки, нові підручники, нові знайомства, перша фотосесія з одногрупниками, перша, невміло зготована, вечеря… А це вони разом зі своїм класним керівником у банку, оформляють картки, на які вже скоро «впаде» перша стипендія!

Та нещодавно, 16 вересня, керівник навчальної групи підготувала для своїх першачків справжній сюрприз!- культпохід на відкриття 74-го концертного сезону Закарпатської обласної філармонії. Проект «Музика кіно», у якому прозвучали хіти світової кіноіндустрії у виконанні симфонічного оркестру під керівництворм заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик –Цанько , справив незабутнє враження на студентів! І знову телекамери спрямували свої прожектори на найнатхненніше глядацьке обличчя! Ним виявилося …обличчя нашої першокурсниці! - Анастасії Густі: « Виступ був просто неперевершений! – поділилася з журналістами Настя у своєму інтерв’ю.- По мені, навіть, мурашки були! Як для музиканта, мені дуже важливо бути на таких концертах і відчувати ту музику і ту щирість, яку передають нам композитори і виконавці». В свою чергу Марія Володимирівна вважає, що це дуже вдалий початок залучення студентів до мистецького життя Ужгорода: «Відвідування концертів та інших культурних заходів є невід’ємною частиною освітнього процесу»- наголошує М.В. Мартинюк, яка добре знається на хорошій музиці й сама є професійним виконавцем пісень під власний супровід на бандурі. А ще вона переконана, що любов до музики допоможе студентам швидше адаптуватися, відчути себе своїм серед своїх!

Олена Надворна.