Кримінал

Розбійний напад у Тернополі: чи покарають винуватців?

12:56 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Військові дії у нашій країні повинні були зробити жорстким закон щодо скоєння кримінальних злочинів всередині держави. На превеликий жаль, є категорія людей, котра вважає, що для неї закони не писані навіть коли є такі трагічні події. Мета нашого матеріалу, привернути увагу керівництва держави щодо того беззаконня, яке може творитися при дивній діяльності (чи бездіяльності) правоохоронців.

До нашого видання звернувся житель Тернопільщини Віталій Мичко. Чоловік розповів про скоєння проти нього розбійного нападу і те свавілля, що робиться у Тернополі.

– О 15 годині 1 липня до мене зателефонував незнайомий чоловік Іван. – розповідає потерпілий. – Мовляв, треба зустрітися одразу. 31 січня цей чоловік дзвонив уперше. За собою не відчуваю якихось грішків, тому дав згоду і ми домовилися про зустріч у визначеному місці. При зустрічі Іван став поводитися агресивно: що ти про мене говориш. Це мене здивувало, адже про нього я ні з ким не говорив. У мене є свої справи, тому інші люди мене не цікавлять. Почувши від мене заперечення, співрозмовник підвищеним тоном заявив, що зараз приїде мій родич Володя і ти йому скажеш в очі. Зненацька на мене налетіла група здорових осіб, які почали мене бити і вимагати віддати їм автомобіль АУДІ. До слова, на машини я заробив собі власними силами. Нападники завдавали мені удари в голову та застосовуючи газовіперцеві балончики, що спричиняли мені удушення й надалі вимагали в мене іномарку. У ході побиття зловмисники зірвали з мене сумочку барсетку в якій знаходились п’ять тисяч доларів США, вісімсот гривень, мої водійські права, техпаспорт на автомобіль та банківські картки.Зібравшись із силами, я почав від них втікати.

Тільки уявіть собі по вулиці Злуки в Тернополі біля АЗС «АВТОТЕХСЕРВІС» на проїжджій частині серед білого дня біжить чоловік з розбитим закривавленим обличчям. Його наздоганяють четверо чоловіків спортивної будови. У цей час зупиняю і ховаюся в автомобілі патрульної поліції яка проїздила по вулиці Злуки, але патрульні поліцейські чомусь… дуже дивно реагують і виганяють мене зі своєї автівки аргументуючи, що вони зайняті і їдуть на ДТП. На щастя, цією ж вулицею їхали працівники УСР які побачивши таке видовище зреагували чітко і злагоджено.

За допомогою патрульних заблокували авто злочинців, які вже поспішили покинути місце злочину ! Незважаючи на те, що злочинців було п’ятеро, троє оперативників спрацювали професійно, скрутили їх, як шкідливих котенят поряд дороги на траві навіть не завдавши шкоди їхньому здоров’ю. В подальшому на місце події приїхало підкріплення та слідчо-оперативна група яка розпочала документування цього злочину.

3 Розбійний напад у Тернополі: чи покарають винуватців?

Здавалося б, ось вона справедливість! Осіб, які скоїли на мене розбійний напад, застосувавши спецзасоби та грубу фізичну силу затримали. Тим більше, зухвальці побили навіть оперативника, за цим фактом відкрили кримінальне провадження. Однак, далі почали творитися якісь незрозумілі речі.

Виявляється, що один з нападників Володимир М. бізнесмен-забудовник водить тісну дружбу з очільником ГУНП в Тернопільській області Богомолом, якому мабуть віддав не один квадратний метр житлової площі. Мабуть таке й пояснює неадекватну і зверхню поведінку Володимира який в процесі документування кричав що йому все по….й і зараз він передзвонить кому треба.

Також останній кричав що має дуже доброго друга в обласній прокуратурі такого собі псевдоволонтера Табаку, з яким нібито відправляв на фронт гуманітарну допомогу і авто. Але хіба таким хизуються?

Далі почалося коїтися беззаконня: затягування слідчого процесу, неправильна кваліфікація злочину і т.д…  Доречі, після документування Володимира і його спільників чомусь відпустили додому незважаючи на те, що при затриманні він наніс тілесні ушкодження працівнику поліції хоча повинні були затримати в порядку статті 208 КПК і порушити відносно останнього ст. 345 КК України, але видно спрацював ДАХ!

Порушення кримінальних статей відбулося аж наступного дня. Дивним є той факт, що на місце скоєння злочину понаїжджало чимало працівників внутрішньої безпеки і інспекції по особовому складу яких цікавило тільки одне питання: чи оперативники, які провели блискуче затримання в нерівних умовах не перевищили своїх повноважень. Ви тільки вдумайтесь троє поліцейських проти п’яти здоровенних нападників і питають ЧИ НЕ ПЕРЕВИЩИЛИ ???!!! Де в якій цивілізованій країні таке ще можна побачити і почути ?! То ми йдемо в Європу чи повертаємось у 90-ті ? Де справедливість ??

Більше того: на працівників УСР, які затримали нападників, відкрили кримінальне провадження за… перевищення службових повноважень. Це взагалі виходить за рамки здорового глузду. Невже боротьба з криміналом у воєнний час не є головною для правоохоронців. Виходить, що підозрювані ще й вийдуть у цій історії потерпілими? Як кажуть, без коментарів.

Зважаючи на ту обставину, що крім цього факту, нам пообіцяли надати інші цікаві історії про нападників, наше видання розпочинає журналістське розслідування, результати якого ми неодмінно опублікуємо.

Також звертаємо увагу президента України Володимира Зеленського, міністра МВС України Дениса Монастирського, головного прокурора України Ірини Венедіктової щодо взяття на контроль неупередженого розслідування цього розбійного нападу.

Кримінал