Закон та порядок

Перед судом постане керівник підприємства, який незаконно видобував корисні копалини

13:12 GMT+3
TelegramFacebookTwitter

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з розслідування злочинів проти довкілля.

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили розслідування у кримінальному провадженні стосовно керівника одного з гірничодобувних приватних товариств, який організував незаконний видобуток корисних копалин у Донецькій області, пише ІА ЗІДО.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що підприємство після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами, продовжило незаконно видобувати корисні копалини загальнодержавного значення.

Протягом 2017-2018 років видобуто 192 тис. тонн вогнетривкої та важкоплавкої глини, у зв'язку з чим державі було завдано збитків на суму 48,7 млн гривень.

Слідчі Головного слідчого управління ДБР повідомили про підозру керівнику приватного підприємства у незаконному видобуванні корисних копалин та зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 240 та ч. 2 ст. 364-1 КК України).

З метою забезпечення відшкодування збитків державі накладено арешт на майно, орієнтовна вартість якого 20,5 млн гривень.

Керівнику може загрожувати позбавлення волі на строк до 6 років.

Раніше у вказаному провадженні було повідомлено про підозру та направлено до суду обвинувачення щодо ексзаступника голови Державної служби геології та надр України, який допустив самовільне користування вказаними надрами.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР.