Мирослав Білецький: «Цей рік можна вважати дуже плідним для розвитку медичної галузі Закарпаття»

14 окт 2021 EEST

Огляд Подій Закарпаття

Юля Основ'яненко

Перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький зауважив, що цей рік можна вважати дуже плідним для розвитку медичної галузі Закарпаття.

У межах національної програми «Доступна медицина» в області збудували і реконструювали 52 амбулаторії загальної практики сімейної медицини (проєкт реалізується з 2020 року).

Завдяки ініціативі Володимира Зеленського «Велике будівництво» модернізували 8 приймальних відділень, радіологічне відділення Закарпатського протипухлинного центру і закупили для закладу перший у регіоні лінійний прискорювач.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації, цьогоріч запланували завершити у межах президентської програми «Велике будівництво» реконструкцію ще одного стратегічно важливого для Закарпаття об’єкта – Обласного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді.

«Через брак фінансування ремонтні роботи зупинилися тут у 2016 році. У 2021 році передбачені кошти для завершення робіт та закупівлю передового оснащення. У вересні завершилися торги й управління капітального будівництва Закарпатської ОДА підписало договір із переможцем більш ніж на 34 млн грн. Днями тут розпочалися роботи», – зауважив Мирослав Білецький.

За його словами, на закупівлю потужного обладнання із Державного бюджету виділили 90 млн грн.

Згідно з умовами договору будівельні роботи повинні завершитися до кінця року.

«Опісля сюди зможуть змонтувати нове оснащення. Передусім це ангіограф - багатофункціональне рентгенівське медичне обладнання, яке дозволяє із максимальною чіткістю і точністю бачити судини, дозволяє лікареві мати доступ до пацієнта під будь-яким кутом. Наші нейрохірурги давно очікували на такий пристрій, він допоможе врятувати чимало життів», – прокоментував перший заступник очільника краю.

Окрім того, для потреб закладу закуплять ще комплект обладнання для малоінвазивної хірургії (для операційних блоків), багатофункціональну цифрову ультразвукову систему, наркозно-дихальний апарат з монітором пацієнта, високошвидкісну хірургічну систему-дриль та інше.

«Сфера охорона здоров’я стрімко і успішно розвивається. І це лише початок!» – зазначив Мирослав Білецький.